Компанії, що належать Ілону Маску, Tesla та SpaceX, звернулися до торгового представника США Джеймісона Гріра з проханнями щодо перегляду тарифної політики адміністрації президента Дональда Трампа. Причиною звернень стали суттєві зміни в економічній політиці США з моменту вступу Трампа на посаду, зокрема запровадження жорстких мит на товари з Китаю, Мексики, Канади та Європи.
Про це розповідає ProIT
Позиція Tesla щодо мит
Tesla висловила занепокоєння щодо негативного впливу мит, які можуть бути запроваджені іншими країнами у відповідь на дії США. У своєму листі компанія закликала Гріра «враховувати вторинні наслідки» деяких торгових ініціатив. Зокрема, Tesla підкреслила, що мита на імпорт можуть суттєво підвищити виробничі витрати:
«Попередні спеціальні тарифні заходи США: збільшили витрати Tesla на виробництво автомобілів у США, підвищили витрати на експорт цих автомобілів, що призвело до меншої конкурентоспроможності американських виробників на міжнародному ринку».
Компанія зазначила, що навіть з активними зусиллями щодо локалізації постачання деякі компоненти залишаються важкодоступними в межах США. Тому Tesla закликала до перегляду торгової політики, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому.
Позиція SpaceX і труднощі з торговими бар’єрами
SpaceX, яка в основному не імпортує компоненти для своїх послуг, має іншу точку зору. Компанія стверджує, що міжнародні торгові бар’єри підвищують операційні витрати її супутникового інтернет-сервісу Starlink. У своєму листі SpaceX вказала на
«регуляторні складнощі та торговельні бар’єри у кожній країні»,
які ускладнюють діяльність американських компаній за кордоном.
Крім того, SpaceX вказала на те, що мита, які вона сплачує в деяких країнах, значно підвищують вартість послуг Starlink, тоді як в США подібні мита не застосовуються.
Листи від Tesla та SpaceX стали частиною більших зусиль, в рамках яких торговий представник США отримав понад 700 коментарів щодо недобросовісних практик з боку інших країн. Зокрема, торгове об’єднання Autos Drive America попередило про ризики запровадження «широкомасштабних тарифів», які можуть загрожувати виробництву на американських автозаводах.
Водночас, Європа активно шукає альтернативи супутниковому інтернету від SpaceX, зокрема Eutelsat, яка може стати заміною Starlink в Україні. Наразі чотири компанії з ЄС змагаються за можливість надання супутникового інтернету в країні.