Фото: Adam Borucki, Filip Mazanek / Facebook
Про це розповідає ProIT
19 лютого під Познанем у Польщі відбувся інцидент, пов’язаний із падінням фрагмента другого ступеня ракети SpaceX Falcon 9. Місцеві жителі повідомляють, що приземлення супроводжувалося гучним звуком і яскравим світлом.
«Я одразу згадав про науково-фантастичний фільм, думав, яке військове формування збирається нас атакувати», — зазначив один з очевидців.
Дехто з місцевих мешканців спочатку вважав, що це був метеор або інше незвичайне явище, проте згодом у соцмережах з’явилися фотографії об’єкта, знайденого неподалік Познані. Він нагадував обвуглений резервуар ракети розміром приблизно 1,5 м на 1 м.
Чоловік, який виявив цей об’єкт, одразу звернувся до поліції. Згодом Польська космічна агенція підтвердила, що знайдений предмет є частиною ракети Falcon 9, запущеної SpaceX з авіабази Ванденберг у Каліфорнії 1 лютого. Поліція також повідомила, що через кілька годин у лісі неподалік знайшли другий об’єкт аналогічного розміру.
«Передбачалося, що другий ступінь знову увійде в атмосферу Землі контрольованим чином і впаде в Тихий океан», — пояснює д-р Джонатан Макдавелл, астрофізик Гарвардського університету. «Але все пішло не за планом через збій двигуна. Ми спостерігали, як він обертається навколо Землі останні кілька тижнів і очікували неконтрольованого повторного входження».
Світлове явище, пов’язане з падінням, також було видно над Данією, Швецією та Великобританією. За словами Макдавелла, деякі фрагменти ракети, якщо не згоріли, могли приземлитися на заході України.
«Уламки пронеслися над Англією зі швидкістю близько 27 000 миль на годину, потім над частинами Скандинавії і впали на східну Європу зі швидкістю кількох сотень миль на годину… Це четвертий інцидент за участі SpaceX Falcon, який викликає занепокоєння. Подібні збої стають все більш поширеними».
У повідомленнях не йдеться про постраждалих людей чи пошкоджену інфраструктуру. Коментарів від SpaceX на даний момент не надходило.
Нагадаємо, що мегаракета SpaceX Starship вибухнула під час тестового польоту, але прискорювач «врятували» роботизовані руки вежі Mechazilla.