Можливе партнерство компанії Apple з китайською Alibaba, яке передбачає інтеграцію функцій штучного інтелекту в iPhone, викликало стурбованість у Вашингтоні. Члени Конгресу та експерти з національної безпеки висловлюють побоювання, що така угода може зміцнити позиції Китаю в глобальних перегонах у сфері штучного інтелекту (ШІ) та поставити під загрозу дані користувачів.
Про це розповідає ProIT
Після презентації нової екосистеми Apple Intelligence, компанія уклала угоду з OpenAI для інтеграції в неї ChatGPT. Однак OpenAI обмежена у своїй діяльності в Китаї через законодавчі бар’єри, які забороняють іноземним компаніям працювати в цій галузі. Тому Apple почала шукати місцевого партнера і розглядала такі компанії, як Baidu, DeepSeek і Tencent. У результаті вибір впав на Alibaba, чия відкрита модель ШІ активно розвивається. Хоча Apple поки що не коментує це партнерство, 9to5Mac, посилаючись на The New York Times, повідомляє, що угода вже укладена.
У Білому домі та Комітеті з Китаю при Палаті представників вже розпочали перевірку деталей співпраці. Чиновники звернулися до керівництва Apple з вимогою надати роз’яснення, висловлюючи занепокоєння щодо потенційної передачі даних користувачів або сприяння у навчанні китайських ШІ-алгоритмів.
Конгресмен Раджа Крішнамурті назвав партнерство „вкрай тривожним”, порівнявши його з історією TikTok, який у США намагалися заборонити. „Ми не хочемо, щоб американські компанії допомагали китайським прискорюватися в перегонах ШІ”, – зазначив Грег Аллен з Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
В адміністрації США вже обговорюють можливість внесення Alibaba та інших китайських компаній, пов’язаних зі штучним інтелектом, до списку обмежень, що забороняє співпрацю з американським бізнесом. Крім того, Пентагон та спецслужби вивчають можливі зв’язки Alibaba з китайськими військовими.
Так, китайські iPhone можуть залишитися без функцій ШІ, що ще більше вплине на продажі смартфонів Apple у Китаї, які вже скорочуються протягом останніх шести місяців, зокрема через відсутність АІ-функцій, які пропонують китайські та інші Android-смартфони.