Головна Наука Як визначили походження 90% метеоритів на Землі

Як визначили походження 90% метеоритів на Землі

by host

Наукові дослідження продовжують відкривати нові горизонти у вивченні космічних явищ. Останній прорив показав, що близько 90% метеоритів, які потрапляють на Землю, мають спільне походження. До цього моменту вчені могли лише частково визначити зв’язок між метеоритами та їхніми материнськими тілами, проте нові дослідження дозволили змінити цю картину, пише proIT.

Походження метеоритів

Аналіз матеріалу метеоритів виявив їх спільну природу. Вчені дійшли висновку, що більшість метеоритів походять з одного або кількох великих космічних об’єктів, які піддалися розпаду відносно недавно.

Основні висновки:

  1. Метеорити складаються зі схожого матеріалу.
  2. Були “запечатані” космічною радіацією за короткий проміжок часу.
  3. Це вказує на недавній розрив з материнським тілом.

Як було проведено дослідження

Три окремі наукові команди з Французького національного центру наукових досліджень, Європейської південної обсерваторії та Карлового університету в Чехії використовували поєднання телескопічних спостережень та комп’ютерного моделювання. Це дозволило співставити дані про астероїди з метеоритами, виявленими на Землі.

Методика дослідження:

  • Порівняння типів гірських порід астероїдів та метеоритів.
  • Вивчення орбітальних траєкторій для встановлення можливих зв’язків.

Основні результати

Вчені зосередили увагу на хондритах H (з високим вмістом заліза) і L (з низьким вмістом заліза) – найпоширенішому типі метеоритів, який складає 70% від усіх знайдених на Землі. Вони були утворені з дрібних частинок, відомих як хондри, що виникли внаслідок швидкого охолодження розплавленої породи.

Джерела хондритів H і L:

  • Масалія
  • Карін
  • Короніс

Усі ці астероїди знаходяться в Головному поясі між Марсом і Юпітером.

Дати ключових зіткнень

Одна з груп дослідників змогла визначити точні дати основних зіткнень астероїдів, які утворили уламки, що стали метеоритами.

Ключові дати:

  • Масалія зазнала зіткнень 466 мільйонів років тому і ще одне – 40 мільйонів років тому.
  • Карін і Короніс – близько 5,8 та 7,6 мільйонів років тому.

Нові дані показали, що більшість метеоритів, які потрапляють на Землю, належать до меншої кількості груп астероїдів, ніж раніше вважалося. Також вони з’явилися в результаті зіткнень на пізніх етапах формування Сонячної системи, що пояснює їхню присутність на Землі у сучасну епоху.

Дослідження підтвердило, що метеорити, які падають на Землю, мають чітке спільне походження, що дозволяє краще зрозуміти процеси формування астероїдів і їхній вплив на нашу планету. Ці нові відкриття можуть допомогти в майбутніх дослідженнях космічних тіл і їхніх траєкторій.

Раніше повідомлялось, що українці мали можливість бачити у вечірньому небі рідкісне астрономічне явище – комету ATLAS (також відому як C/2023 A3 або  Цучиншань-ATLAS). Космічний об’єкт наблизився до Землі на мінімальну відстань – приблизно 70 млн км. Вчені називають її найяскравішою за останні 13 років, що дозволило постерігати за кометою неозброєним оком.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.