Покоління Z, або «зумери», активно пропагують новий тренд під назвою taskmasking, який полягає в імітації зайнятості на робочому місці. Це явище, що стало популярним у TikTok, включає відео з порадами, як створити враження активної роботи, не виконуючи реальних завдань.
Про це розповідає ProIT
Цей тренд характеризується такими діями, як швидке пересування офісом з ноутбуком під пахвою або гучне друкування на клавіатурі. Менеджери, опитані виданням Fortune, стверджують, що taskmasking не є просто модним трендом, а вказує на серйозні проблеми в корпоративній культурі.
Причини популярності taskmasking
Зростання популярності taskmasking пов’язано з відновленням роботи в офісах, де багато компаній впроваджують політику повернення працівників. Як зазначає Аманда Августин, резидент career.io, ці компанії вважають, що присутність на робочому місці рівнозначна продуктивності. Це підтверджує переконання багато молодих фахівців, які вважають, що «очний час» не завжди відображає їхню ефективність.
«Компанії, які вимагають, щоб їхні співробітники поверталися в офіс, пропонують посил, що присутність дорівнює продуктивності», — говорить Аманда Августин.
Виклики для менеджерів
Менеджери спостерігають, як працівники почали призначати непотрібні зустрічі або розподіляти прості завдання на весь день, аби створити видимість зайнятості. Вікторія Маклін, генеральний директор City CV, підкреслює, що якщо працівники відчувають необхідність у taskmasking, це свідчить про недостатню цінність їхньої реальної роботи.
«Коли люди докладають більше зусиль, щоб здаватися продуктивними, ніж бути продуктивними, ймовірно, це проблема довіри чи залучення», — зазначає Вікторія Маклін.
Останнє дослідження Workhuman показало, що 36% працівників імітували продуктивність, намагаючись знайти баланс між роботою та особистим життям. Більшість із них не вважають, що це вплинуло на їхню справжню продуктивність, а багато хто з них залишився на рівні вище середнього.
Таким чином, основні причини taskmasking можуть бути пов’язані не лише зі змінами в робочому середовищі, а й з відчуттям виснаження, яке виникає через тривале перебування в офісі або недостатню зайнятість для заповнення робочого часу.