Головна Технології 10 найбільших виробників нафти у 2023 році — США + Саудівська Аравія = 28% видобутку

10 найбільших виробників нафти у 2023 році — США + Саудівська Аравія = 28% видобутку

by host

Торік три країни світу видавали разом 32,8 мільйона барелів на день у світовий видобуток нафти, згідно з даними Управління енергетичної інформації США.

Загалом на США, росію та Саудівську Аравію припадає 40% світового видобутку нафти — і в цьому вони незмінно домінували з 1971 році, лише тимчасово зміщуючи одне одну з лідерських позицій.

Для порівняння: сукупний видобуток Канади, Іраку та Китаю досяг 13,1 мільйона барелів на день у 2023 році, трохи перевищивши видобуток лише в США.

Найбільші світові виробники нафти у 2023 році. Інфографіка: Visual Capitalist

Прогнозується, що у найближчій перспективі жодній з країн не вдасться перевершити рекорд виробництва нафти в США, встановлений торік — оскільки жоден інший виробник ніколи не досягав добової потужності в 13,0 мільйонів барелів. Нещодавно державна компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco відмовилася від планів збільшити видобуток до 13,0 мільйонів барелів на день до 2027 року.

У 2024 році аналітики прогнозують, що США збережуть позицію лідера з виробництва нафти. За даними Macquarie Group, до кінця року очікується, що видобуток нафти в США досягне рекордних темпів у близько 14 мільйонів барелів на день.

10 найбільших виробників нафти у 2023 році — США з рекордними 13 млн барелів на день

З приємного: як повідомив голова СБУ Василь Малюк, завдяки дроновим атакам на російські НПЗ на 12% вдалося скоротити, як видобуток, так і перероблення нафти. Нафта — основне джерело доходу для країни-терориста, яка цими ж грошима спонсорує війну проти України.

Також росстат звітував, що на тижні з 18 по 24 березня виробництво бензину у рф впало на 7,4% порівняно з попереднім тижнем і склало 107,8 тисячі тонн на добу (порівняно з аналогічним тижнем торік — це зниження на 14.3%).

Тим часом, як писав вчора Reuters, через скорочення внутрішніх поставок і позапланові ремонти на нафтопереробних заводах росія збільшує імпорт бензину з білорусі. У першій половині березня він сягнув майже 3 тис. тонн (у лютому росія імпортувала 590 тонн, а в січні поставок з білорусі ще не було).

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.