Головна Технології 301 Тбіт/с звичайним оптоволоконним кабелем — вчені створили новий оптичний процесор

301 Тбіт/с звичайним оптоволоконним кабелем — вчені створили новий оптичний процесор

by host

Швидкий оптоволоконний зв’язок поширюється все більше, проте й він має обмеження. Робота британських дослідників дозволить цим кабелям забезпечувати набагато швидше передавання даних..

Дослідники з Університету Астона розробили оптичний процесор, який використовує переваги раніше невикористаних діапазонів частот. Їм вдалося досягти швидкості передачі даних до 301 Терабіт на секунду через стандартний оптоволоконний кабель. Пришвидшити з’єднання можна без заміни наявних кабелів..

Зараз волоконно-оптичні кабелі використовують так звані “C” і “L” діапазони в електромагнітному спектрі. Однак новий оптичний процесор експлуатує раніше невикористані діапазони «E» і «S».

«Протягом останніх кількох років Університет Астона розробляв оптичні підсилювачі в E-діапазоні, який розташований поруч із C-діапазоном в електромагнітному спектрі, але приблизно втричі ширший. До розробки нашого пристрою ніхто не міг належним чином емулювати канали E-діапазоні контрольованим способом», — каже творець процесора, доктор Ян Філліпс.

«Це «екологічніше» рішення, ніж розгортання більшої кількості новіших волокон та кабелів, оскільки воно ширше використовує наявну розгорнуту оптоволоконну мережу, збільшуючи її здатність передавати дані та подовжуючи термін її служби та комерційну цінність», — додає професор Владек Форисяк з команди розробників.

Середня швидкість широкосмугового зв’язку у Великій Британії станом на минулий рік становила 69,4 Мбіт/с, тоді як у лютому цього року середня швидкість у США становила 242,38 Мбіт/с. Заявлені 301 Тбіт/с — це 301 000 000 Мбіт/с, у 4,5 мільйона разів швидше, ніж середнє з’єднання у Британії, і в 1,2 мільйона разів — ніж з’єднання у США.

Фотонний чип нової конструкції передає дані зі швидкістю 1,84 Пбіт/с — рекорд дозволяє передати весь інтернет-трафік за пів секунди

Джерело: PC Gamer

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.