Головна Технології А ви точно не робот? Нова ера CAPTCHA вже тут — і ось чому ми останнім часом «провалювали» ці тести

А ви точно не робот? Нова ера CAPTCHA вже тут — і ось чому ми останнім часом «провалювали» ці тести

by host

«Справа у мені чи тести «Я не робот» стали складнішими?», — жартував у своєму нещодавньому виступі на Netflix британський комік Джек Вайтхолл, поскаржившись на свою нездатність правильно визначити світлофори.

CAPTCHA — це комп’ютерний тест типу виклик-відповідь, який використовується для того, щоб визначити, хто використовує систему — людина чи комп’ютер. Найчастіше застосовується при необхідності запобігти використанню інтернет-сервісів ботами, зокрема, для запобігання автоматичній реєстрації, викачуванню файлів, масовим розсилкам тощо.

Може я робот?

Традиційно підказки CAPTCHA показують набори літер та цифр, які користувач має правильно ввести, або набір зображень — мости, мотоцикли, пішохідні переходи тощо. Однак все частіше головоломки стають настільки складними, що реальні люди не можуть їх розгадати.

Згідно з The Wall Street Journal, CAPTCHA просить людей ідентифікувати об’єкти однакової форми, натиснути на єдину неводну тварину або вибрати «червоний об’єкт перед об’єктом, який з’являється один раз» — погодьтесь, навіть саме завдання вже аж занадто важко звучить.

«Я намагався увійти, і мені видало цю божевільну картину, схожу на миску з фруктами, яка мала б стояти на столі, але росла із дерева», — написав 38-річний розробник ігор Мустафа Аль-Хассані. «Чи хтось провалював останнім часом тест, та йшов собі далі? Може, я робот?».

Боти, які намагаються імітувати людей, стають все «розумнішими» і розвиваються — сукупні дані клієнтів DataDome показують, що 50% «користувачів», які передають їх, насправді є ботами. Тож розробники CAPTCHA щоразу вдаються до дедалі складніших підказок, аби утримувати хакерів та спамерів.

«Чесно кажучи, все стане ще дивнішим, тому що тепер вам доведеться робити щось безглузде», — каже генеральний директор і засновник компанії Arkose Labs Кевін Гошалк. «Інакше великі мультимодальні моделі зможуть всіх перехитрити».

За даними WSJ, нині з’являються цілі компанії, які займаються створенням підказок для CAPTCHA, і Arkose Labs — одна з таких.

А ви точно не робот? Нова ера CAPTCHA вже тут — і ось чому ви останнім часом «провалювали» ці тести

CAPTCHA — порятунок проблема для бізнесу?

Одне з головних завдань компаній, що надають свої послуги онлайн — забезпечити бездоганну взаємодію з користувачем. Однак останнє дослідження Стенфордського університету показало, що використання CAPTCHA знижує конверсію продажів до 40%, відвертаючи потенційних покупців через розчарування. І справа не лише у складних підказках — навіть прості важко пройти користувачам із порушеннями зору та іншими вадами.

Перевірки-невидимки

Насправді, альтернативи CAPTCHA вже є, але, ймовірно, не набули подібної популярності. Видання Techradar згадує так звані невидимі перевірки — інструменти, що збирають тисячі сигналів у фоновому режимі, як-от ті, що пов’язані з пристроєм, а не з самим користувачем, або виявляють проксі-сервери, які використовують шахраї.

«Невидимий» характер цих викликів означає, що роботам набагато важче пристосуватися до них і вчитися, враховуючи, що код працює за лаштунками та не пропонує боту очевидний тест. Водночас інше дослідження Forrester показало, що споживачі хоч і відчувають розчарування, коли стикаються з CAPTCHA, вони також почуваються більш безпечними, переглядаючи тест.

Cloudflare запропонувала альтернативу CAPTCHA — технологія Turnstile перевіряє браузер, а не користувача і витрачає на це лише 1 секунду

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.