Головна Технології Apple переманює з Google фахівців ШІ та має секретну лабораторію в Цюріху — Financial Times

Apple переманює з Google фахівців ШІ та має секретну лабораторію в Цюріху — Financial Times

by host

За даними Financial Times, Apple переманила десятки експертів зі штучного інтелекту з Google та створила «секретну європейську лабораторію» в Цюріху. Там працюэ нова команда співробітників, які займаються створенням нових моделей та продуктів ШІ.

Згідно з аналізом профілів LinkedIn, який зробило видання, Apple найняла щонайменше 36 спеціалістів з Google з 2018 року, коли Джон Джаннандреа став глоловним керівником Apple з ШІ.

Основна команда Apple зі штучного інтелекту працює в Каліфорнії та Сіетлі, але нещодавно компанія розширила офіси у Цюріху, Швейцарія. Вважається , що придбання Apple місцевих стартапівFaceShift (VR) та Fashwell (розпізнавання зображень) вплинуло на її рішення побудувати в місті секретну дослідницьку лабораторію, відому як Vision Lab.

Співробітники лабораторії брали участь у дослідженні Apple базової технології ChatGPT та інших великих мовних моделей. Основна увага дослідників була зосереджена на розробці більш просунутих моделей штучного інтелекту, які включають текстові та візуальні дані для отримання відповідей на запити.

Чак Вутерс, експерт із розмовного штучного інтелекту та магістра права, який приєднався до Apple у грудні 2013 року та працював над Siri майже два роки, сказав: «Поки я був там, одним із поштовхів, які відбувалися в групі Siri, було перейти до нейронної архітектури для розпізнавання мовлення, навіть тоді, до появи великих мовних моделей, вони були великими прихильниками нейронних мереж».

Наразі провідна група Apple зі штучного інтелекту включає відомих колишніх співробітників Google, таких як Джаннандреа, колишній керівник Google Brain, який зараз є частиною DeepMind. Семі Бенджіо, нині старший директор із досліджень штучного інтелекту та машинного навчання в Apple, також раніше був провідним науковцем у галузі штучного інтелекту в Google. Те саме стосується Руомінга Панга, який керує командою Apple «Основні моделі», яка зосереджується на великих мовних моделях. Панг раніше очолював дослідження розпізнавання мовлення ШІ в Google.

У 2016 році Apple придбала компанію Perceptual Machines, яка працювала над генеративним виявленням зображень на основі ШІ, засновану Русланом Салахутдіновим з Університету Карнегі-Меллона. Кажуть, що Салахутдінов є ключовою фігурою в історії нейронних мереж і навчався в Університеті Торонто під керівництвом «хрещеного батька» технології Джеффрі Хінтона, який залишив Google минулого року через занепокоєння щодо небезпеки генеративного ШІ.

Салахутдінов каже FT, що однією з причин повільного розгортання штучного інтелекту Apple є тенденція мовних моделей надавати неправильні або проблемні відповіді: «Я думаю, що вони просто трохи обережніші, тому що вони не можуть випустити те, що не можуть повністю контролювати».

Очикується, що iOS 18 включатиме нові генеративні функції ШІ для Siri, Spotlight, Shortcuts, Apple Music, Messages, Health, Keynote, Numbers, Pages та інших програм. Очікується, що ці функції працюватимуть на базі мовної моделі від Apple на пристрої , хоча Apple також повідомляє про партнерство з Google, OpenAI і Baidu.

Apple iPad Pro вийде з процесором M4, iPhone 16 отримає чип A18 з ШІ — Марк Гурман

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.