Головна Технології Apple віддала майже 100 тис. iPhone на утилізацію — ті «сплили» на ринку вживаних товарів у Китаї

Apple віддала майже 100 тис. iPhone на утилізацію — ті «сплили» на ринку вживаних товарів у Китаї

by host

Apple подала до суду на підрядника, однак відмовилася від позову — ймовірно, аби уникнути публічного розголосу щодо своєї антиекологічної практики. Припускають, що компанія знищує цілком придатні старі пристрої, аби не зменшувався попит на нові.

Деталі історії викладені у довгому звіті Bloomberg, але основна суть така: Apple приймає від клієнтів старі пристрої на обмін та переробку, однак більшість залишаються в цілком робочому стані та можуть бути оновлені та перепродані на ринку вживаних товарів. Натомість компанія заплатила зовнішньому підряднику, відомому як GEEP, за подрібнення понад чверті мільйона з них на рік.

За перші два роки цього контракту Apple надіслала GEEP понад 530 000 iPhone, 25 000 iPad і 19 000 Apple Watch. Однак аудит компанії виявив, що щонайменше 99 975 робочих iPhone, призначених для подрібнення, натомість опинилися у Китаї, де продаються на ринку вживаних товарів.

У 2020 році Apple подала до суду на підрядника за порушення контракту, але з того часу нічого не сталося — справу автоматичного закрили у січні 2021-го, і, схоже, що виробник iPhone не планує її подовжувати. Те ж саме стосується позову самої GEEP проти трьох колишніх співробітників, яких і звинуватили у крадіжках (термін дії позову закінчується в серпні цього року).

Насправді інформація про позови вперше сплила ще у 2020 році — того ж року Apple публічно пообіцяла досягти 100% вуглецевої нейтральності протягом життєвого циклу свого продукту до 2030 року та вказала в екологічному звіті, що «повторне використання є нашим першочерговим вибором». Подрібнення, за словами критиків, суперечило екологічному маркетингу Apple — і, ймовірно, знищення цілком придатних старих пристроїв здійснювалось, аби не зменшувався попит на нові.

Apple відмовилася прокоментувати подробиці справи, але зазначила, що з того часу «все змінилось» і вона нині створює «довговічні продукти, які часто служать кільком власникам».

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.