Головна Технології Астероїд Бенну відколовся від маленької планети-океану — вчені проаналізували зразки

Астероїд Бенну відколовся від маленької планети-океану — вчені проаналізували зразки

by host

24 вересня 2023 року космічний апарат NASA OSIRIS-REx доставив на Землю капсулу з вуглецевим реголітом, зібраним із навколоземного астероїда Бенну. Зразки були отримані після того, як зонд здійснив семирічну подорож через Сонячну систему.

Про це розповідає ProIT

«Зразок, який ми повернули, є найбільшим резервуаром незміненого астероїдного матеріалу на Землі на цей час», — написав Данте Лауретта, один із провідних авторів статті та головний дослідник OSIRIS-REx з Університету Аризони.

Початкові дослідження показали, що зразки OSIRIS-REx демонструють докази наявності вуглецю та води. Також несподівано у них знайшли фосфат магнію та натрію. Це іонна сполука, що складається з катіону магнію (Mg2+), катіону натрію (Na⁺) та фосфат-аніону (PO43-).

Астероїд Бенну відколовся від маленької планети-океану — вчені проаналізували зразки

На Землі фосфат магнію і натрію можна знайти в деяких мінералах і геологічних утвореннях. Його присутність на Бенну здивувала дослідницьку групу, оскільки речовина не була помічена в даних дистанційного зондування OSIRIS-REx до початку збору зразків. Команда каже, що його присутність «натякає на те, що астероїд міг відколотися від давно зниклого, крихітного, примітивного світу океану».

«Наявність і стан фосфатів, а також інших елементів та сполук на Бенну, свідчать про водянисте минуле астероїда. Бенну потенційно міг колись бути частиною більш вологого світу. Хоча ця гіпотеза потребує подальшого дослідження», — сказав Лауретта.

Астероїд Бенну відколовся від маленької планети-океану — вчені проаналізували зразки

OSIRIS-REx отримав зразок реголіту Бенну 20 жовтня 2020 року за допомогою механізму збору зразків Touch-and-Go (TAGSAM), який складається зі спеціальної головки пробовідбірника, розташованої на шарнірній руці. Бенну — невеликий астероїд типу B, який є відносно рідкісним вуглецевим астероїдом.

«[Бенну] було обрано як ціль місії частково тому, що телескопічні спостереження вказали на примітивний, вуглецевий склад і водоносні мінерали», — їдеться в публікації про дослідження.

Подальший аналіз зразків показав, що переважним компонентом зразка реголіту є філосилікати, що містять магній, переважно серпентини та смектити — типи порід, які зазвичай зустрічаються на серединно-океанічних хребтах на Землі. Порівняння цих серпентинітів з їхніми земними аналогами дає можливе уявлення про геологічне минуле Бенну. Водночас поверхневі матеріали астероїда все ще містять деякі оригінальні особливості протопланетного диска, з яких утворилися планети Сонячної системи. Дослідження також підтвердило, що Бенну багатий вуглецем, азотом і деякими органічними сполуками — усі вони, окрім фосфату магнію, є важливими компонентами для життя, яке є на Землі.

Стаття про ці результати була опублікована 26 червня в журналі Meteoritics & Planetary Science.

В Австралії виявили залишки первинної земної кори віком 3,44 млрд років — дослідження допоможе знаходити родовища металів

Джерело: Space.com

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.