Головна Технології Частина ракети Long March 2C з токсичним паливом впала поблизу китайського села

Частина ракети Long March 2C з токсичним паливом впала поблизу китайського села

by host

В інтернеті з’явилося відео, яке показує частину китайської ракети-носія, яка падає на населений пункт. Мешканці тікають, а від об’єкта високо наверх тягнеться густа оранжева хмара.

Частина могла належати китайській ракеті Long March 2C, яка була запущена в суботу, 22 червня. Спільна місія Китаю і Франції призначена для вивчення спалахів гамма-випромінювання. Запуск був оголошений успішним, але, схоже, він не був бездоганним.

На відео видно, як перший ступінь ракети Long March 2C неконтрольовано падає над селом на південному заході Китаю. Місцеві мешканці закривають вуха та біжать, щоб сховатися. Повідомлень про постраждалих або пошкодження майна немає. Ракетний прискорювач, здається, впав поруч з дорогою. Розповсюджувати подібні відео жителям заборонено, проте вони з’являються.

Ймовірно, відбувся витік палива, колір якого відповідає чотириокису азоту. Ця хімічна сполука є сильним окислювачем, вона може бути смертельно токсичною, за словами Джонатана МакДауелл, астрофізика з Гарвардсько-Смітсонівського центру.

«У ракетній промисловості він відомий як BFRC, велика довбана червона хмара. І коли ви бачите BFRC, ви біжите, рятуючи своє життя. Це досить страшно, але саме так китайці ведуть бізнес. Вони мають інший рівень прийнятного суспільного ризику», — каже Джонатан МакДауелл, астрофізик з Гарвардсько-Смітсонівського центру.

На початку 1950-х років СРСР та Сполучені Штати схвалили тетраоксид азоту які окислювач ракетного палива, однак, за даними NASA, з роками він став використовуватися рідше, оскільки він надзвичайно токсичний. Під час контакту зі шкірою, очима чи дихальною системою він може знищити людські тканини, а якщо вдихнути його, це може призвести до накопичення рідини або навіть до смерті.

Відомо, що Китай необережно ставиться до запусків ракет. Стартові майданчики в більшості інших країн побудовані вздовж узбережжя, прискорювачі зазвичай приземляються в океані. Китайські пускові майданчики Січан на південному заході, Цзюцюань у пустелі Гобі на північному заході та Тайюань на півночі знаходяться всередині країни, тому прискорювачі зазвичай падають на населені пункти або поблизу них. У грудні 2023 року частина ракети Long March 3B впала біля будинку в південній провінції Хунань.

Ставлення Китаю до культури космічних запусків потроху змінюється. Найновіший стартовий майданчик країни Хайнань розташований поблизу прибережного національного космодрому Веньчан на острові у Південнокитайському морі. Китайські ракети наступного покоління використовуватимуть керосин та рідкий водень замість токсичного палива. Однак старіші ракети все ще літатимуть. Їхнє виведення з експлуатації очікується протягом 10 років.

Китай запустив супутники Beidou і «приземлив» прискорювач ракети просто на житлові будинки

Джерело: Gizmodo

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.