Головна Технології Дія отримала новий дизайн, а на початку 2024-го застосунок державних послуг стане Open Source

Дія отримала новий дизайн, а на початку 2024-го застосунок державних послуг стане Open Source

by host

Запуск редизайну застосунку «Дія» став частиною сьогоднішньої презентації Diia Summit — першої з початку повномасштабної війни, який відкрив Президент України Володимир Зеленський. Про нові сервіси в «Дії» — розповімо в окремому матеріалі, а тут зосередимося на оновленому дизайні застосунку.

Оновлення дизайну «Дії» — вперше за 3 роки

Редизайн «Дія» не став сюрпризом — його анонсували напередодні. Чому попередній дизайн застарів, днями в спеціальному подкасті розповідали Мстислав Банік (керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі) та Вова Смирнов (автор дизайну мобільного застосунку та вебпорталу Дії, нового дизайну Дія.Освіта, засновник, дизайн-директор у Spiilka Design Büro, артдиректор у Megogo).

Під час сьогоднішньої презентації очільник Міністерства цифрових трансформацій і віцепремʼєр-міністр Михайло Федоров звернув увагу на ключову мету редизайну застосунку — безбар’єрність, зручність та простота.

Дія отримала новий дизайн, а на початку 2024-го застосунок державних послуг стане Open Source

Серед ключових змін — динамічний фон (який одночасно є додатковим елементу захисту від підроблення), єдиний стиль всіх документів зі збільшеними фото, можливість змінювати порядок документів і приховувати окремі (незатребувані) із загального стека.

Дія отримала новий дизайн, а на початку 2024-го застосунок державних послуг стане Open Source

Частиною редизайну стали оновлені іконки та меню, а також новий персоніфікований розділ Стрічка, який підлаштовується під індивідуальні потреби користувачів. Судячи з опису на презентації, функція цього розділу — все важливе та потенційно корисне (послуги, сповіщення, новини) в одному місці.

Дія отримала новий дизайн, а на початку 2024-го застосунок державних послуг стане Open Source

Фактично інтерфейс «Дії», за аналогією з нещодавнім оновленням дизайну Chrome, перемалювали у стилі Material You (актуальне покоління дизайн-системи, яка замінила Material Design з релізом Android 12). Оновлена «Дія» вже доступна — якщо на смартфоні ввімкнено автоматичне оновлення, нова версія завантажиться та встановиться автоматично. Або можна самостійно завантажити та інсталювати його самостійно з магазину застосунків Google та Apple.

Вже на початку 2024 року Мінцифри обіцяє відкрити вихідний код «Дії».

Старий дизайн «Дії» на Android

Новий дизайн «Дії» на Android

Промо нового дизайну «Діі» із запису презентації Diia Summit  • «Дія» — український електронний сервіс державних послуг, доступний у смартфоні та вебі, який запустили у 2019 році. На порталі можна отримати онлайн 100+ державних послуг, а в мобільному застосунку, яким користується близько 20 млн українців — доступ до 14 цифрових документів та 30+ сервісів. Цього результати проєкт досяг за три роки —  застосунок вперше презентували у 2019 році, а офіційний запуск відбувся у 2020 році.
  • Сьогодні застосунком «Дія» користується майже 20 млн людей.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.