Головна Технології До 30 операцій на місяць. НБУ встановить обмеження на Р2Р-перекази через поширення онлайн-шахрайства

До 30 операцій на місяць. НБУ встановить обмеження на Р2Р-перекази через поширення онлайн-шахрайства

by host

Рішення НБУ пошириться безпосередньо на вихідні перекази — приймати кошти на карту можна необмежено.

Заступник голови Національного банку України Дмитро Олійник повідомив (через Forbes), що в Україні введуть обмеження на вихідні Р2Р-переказиДо 30 операцій на місяць. НБУ встановить обмеження на Р2Р-перекази через поширення онлайн-шахрайстваПереказ із картки на картку — в робочому варіанті йдеться про 30 операцій на місяць та 100 000 грн (однак фінальне рішення можуть скоригувати).

Обмеження спрямоване на боротьбу з онлайн-шахрайством і не завадить волонтерським зборам, оскільки стосуватиметься лише вихідних платежів. Тіньові фінансові операції стають дедалі поширеними — як приклад, «дропи» або так звані «грошові мули», коли шахраї купляють у звичайних громадян їхні дані та відкривають карти, через які проводять тисячі операцій (обмежуючись сумою до 400 000 грн — більші підпадають під фінансовий моніторинг). 

Подібні схеми, за словами Олійника, часто використовуються для ухилення сплати від податків, виплати зарплатні у конвертах, виведенні коштів за кордон чи торгівлі наркотиками тощо, і ще більш популярними стали після полювання на міскодинг у гральному бізнесі — два банки, Айбокс банк і Конкорд банк, вже через це виведені з ринку.

У 2023 році обсяг Р2Р-переказів в Україні зріс з 210 млрд грн у січні до 247 млрд грн у грудні, що перевищило обсяги покупок та зняття готівки за допомогою карток, і свідчить, за словами НБУ, «про певну аномальну поведінку цього сегменту платіжних операцій». 

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.