Головна Технології е-кабінет військовозобов’язаного запрацює вже через пару днів

е-кабінет військовозобов’язаного запрацює вже через пару днів

by host

Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює вже 18 травня. Але поки в експериментальному режимі — через те, що це «достатньо серйозна інженерна робота».

Про це розповів в інтерв’ю NV  член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Е-кабінет військовозобов’язаного запрацює з дати набрання чинності закону про мобілізацію. Але поки йдеться про експериментальний режим.

Протягом 30 днів відбудеться тестування, далі ж він запрацює в повноцінному режимі. І буде адаптація з усіма базами даних.

«Будь-яка нова система потребує тестування для того, щоб, з одного боку, забезпечити максимальну безпеку персональних даних. А це питання національної безпеки. Тому в процесі експлуатації буде з’ясовано всі нюанси, буде удосконалено кабінет», — заявив він.

Запуску ж повноцінного режиму, за словами нардепа, потрібно очікувати з червня.

Оновлення даних за кордоном

Військовозообов’язані, які оновили дані за кордоном, отримають QR-код.

«Будь-який громадянин України зможе оновити свої персональні дані. І буде згенеровано, до речі, вже в цьому тестовому режимі… Після того, як громадянин України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, оновить свої персональні дані (а йдеться про дуже обмежену кількість персональних даних, а саме місце фактичного проживання, засіб комунікації і відношення до військової служби), зможе отримати згенерований QR-код», — зазначив Веніславський.

Останній і буде свідченням того, що особа оновила свої дані.

Раніше повідомлялося, що електронний кабінет військовозобов’язаного, згідно з узгодженими правовими нормами, повинен запрацювати до 17 червня.

Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста фактично створюється на кожну особу автоматично шляхом співставлення даних з різних реєстрів.

Сам закон про мобілізацію не містить деталей про такий Електронний кабінет – але його було запроваджено іншим законом №3549-IX про цифровізацію військового обліку, що набув сили 4 квітня 2024 року (законопроект 10062).

Разом із тим, закон про цифровізацію військового обліку дає Кабміну місяць на те, щоб ухвалити необхідні підзаконні акти.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.