Головна Технології Фейковий «Моне» за $600 000. Штучний інтелект ідентифікував 40 підробок картин на eBay

Фейковий «Моне» за $600 000. Штучний інтелект ідентифікував 40 підробок картин на eBay

by host

Дослідники за допомогою ШІ проаналізували знімки картин, що продаються на eBay, і виявили майже 40 підробок. Серед них — фальшиві «Моне» та «Ренуар», за яких намагались вторгувати від 150 до 600 тисяч доларів. 

«На початку ми проаналізували кілька зображень, і скрізь були підробки. Ймовірність приблизно з 95%. Я впевнена, що це лише верхівка айсберга», — сказала виданню The Guardian фахівець із автентифікації творів мистецтва, доктор Каріна Поповічі.

Серед картин, які визнали підробками, одна рекламувалась як робота французького художника Клода Моне «Ліс зі струмком» і продавалась за ціною $600 тисяч, а інша, як творіння П’єра-Огюста Ренуара, вартістю $165 тисяч.

«Ми не дозволяємо розміщувати підробки чи неавтентифіковані копії», — зазначено на сайті eBay.

Після того, як журналісти The Guardian, зв’язались з продавцем «Ренуара», який живе у Флориді, сторінка з картиною була видалена з сайту. Однак у запиті на коментар людина написала, що «не продає підробки».

Фальшивий «Ренуар» був видалений з eBay після того, як Guardian зв’язався з продавцем. Фото: eBay

Продавець «Моне», який не відповів на лист журналістів, володіє антикварною сторінкою на eBay і базується в Міллерсбурзі, штат Огайо. В описі до картини зазначалось:

«Я повністю гарантую, що картина є оригіналом 1867 року, написаним олією на полотні, підписаним та датованим Клодом Моне. Картина не в ідеальному стані, і я не маю жодної інформації про походження, окрім того, що я володію нею понад 20 років».

Поповічі неодноразово зверталась до офісів eBay у Великій Британії, Німеччині та США, однак на відповідь чекає й досі.

«Я старалася поговорити з ними і дуже засмучена тим, що вони не відповідають. Вони несуть відповідальність і не можуть вдавати, що цієї проблеми не існує».

В офіційному коментарі Ebay, який цитує Guardian, тим часом сказано, що платформа також використовує ШІ для перевірки картин поряд з людьми-фахівцями.

«Ми виставляємо картини, використовуючи багаторівневу технологію перевірки за допомогою ШІ, професійно підготовлених людей і програми захисту покупців. У 2022 році ми заздалегідь заблокували публікацію 88 мільйонів потенційних підробок, а 1,3 мільйона товарів було видалено з платформи після перевірки слідчими eBay».

Поповічі керує Art Recognition швейцарською компанією, яка співпрацює в дослідженнях з Ліверпульським університетом і Тілбурзьким університетом у Нідерландах. Її технологія використовує два типи штучної нейронної мережі для аналізу робіт художників у складних деталях, від візерунків мазків до кольорових палітр.

Штучний інтелект виявив, що картина, вартістю $599 000 на eBay, що позиціювалась як робота Моне, мала «високу ймовірність» бути неавтентичною. Фото: eBay
Штучний інтелект виявив, що картина, вартістю $599 000 на eBay, що позиціювалась як робота Моне, мала «високу ймовірність» бути неавтентичною. Фото: eBay

Art Recognition застосувала інструмент до понад 500 картин у різних колекціях. Наприклад роботу Рубенса «Вид на Хет Стін зранку» в Національній галереї він ідентифкував як оригінальну на 98,76%, тоді як іншу картину фламандського майстра «Самсон і Даліла» він визначив як сумнівну, що підтвердило припущення деяких критиків про копію.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.