Головна Технології Гігантська «піщана батарея» може на тиждень забезпечити теплом ціле місто у Фінляндії

Гігантська «піщана батарея» може на тиждень забезпечити теплом ціле місто у Фінляндії

by host

Пілотна установка, розроблена компанією Polar Night Energy, працює ще з 2022 року, а нині промислову (в 10 разів більшу) «піщану батарею» хочуть запустити у Фінляндії для використання під час холодних полярних ночей.

New Atlas описує розробку, як великий сталевий бункер із піском (або подібним твердим матеріалом), який нагрівається через теплообмінник, закладений у центрі, використовуючи надлишок електроенергії з мережі — наприклад, той, що виробляється під час сплеску у відновлюваних джерелах.

Ця енергія може зберігатися місяцями з дуже невеликими втратами, доки її не використають за потреби. У Фінляндії нова піщана батарея буде випробувана в системі централізованого теплопостачання фінського муніципалітету Порнайнен, якою керує компанія Loviisan Lämpö.

Очікується, що піщана батарея сягатиме 13 метрів у висоту і 15 метрів в ширину, а також матиме потужність 1 МВт і місткість до 100 МВт-год — що, як стверджують у компанії, дорівнює тижневій потребі Порнайнена в теплі взимку або місячній влітку. Для порівняння, попередня піщана батарея Polar Night має розміри 4 x 7 метрів з номінальною потужністю 100 кВт і місткістю 8 МВт-год.

Нова батарея також повинна скоротити викиди вуглекислого газу в системі централізованого опалення на 160 тонн на рік — майже на 70%. Сам пісок також отримають з екологічно чистих джерел — він складатиметься з подрібненого мильного каменю, який є побічним продуктом іншої місцевої промисловості.

Polar Night Energy каже, що будівництво та випробування нової піщаної батареї завершаться приблизно через 13 місяців.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.