Головна Технології Gmail — 20 років. Першоквітневий «жарт» Google, який став найпопулярнішим у світі сервісом електронної пошти

Gmail — 20 років. Першоквітневий «жарт» Google, який став найпопулярнішим у світі сервісом електронної пошти

by host

1 квітня 2004 року Google здійснила революцію в електронній пошті, запустивши сервіс Gmail.

На той час Gmail не був єдиним провайдером електронної пошти — Hotmail і Yahoo! Post існували вже багато років, однак сервіс Google пропонував вебдоступ, вищу швидкість, автоматичну організацію листів, інтегровані функції пошуку та 1 Гб пам’яті, що на той час було величезним кроком вперед в обсягах персонального хмарного сховища.

Google у пресрелізі хвалилася, що гігабайт пам’яті «більш ніж у 100 разів» перевищує пропозиції конкурентів, і анонсувала безплатний доступ, що на той час скидалося на першоквітневий жарт.

Творець Gmail, Пол Буххайт, за робочим столом у Google у 1999 році.
Творець Gmail, Пол Бакхейт, за робочим столом у Google у 1999 році. Фото: TIME

З того моменту ми знаємо, що платити за цифрові послуги можна не лише грошима — у випадку Gmail у якості подяки з користувачів отримували дані. Програмне забезпечення сервісу могло сканувати вміст електронних листів власників облікових записів і використовувати цю інформацію, щоб показувати їм персоналізовану рекламу на бічній панелі сайту. Хороший чи поганий, але це був новаторський підхід.

Перші п’ять років Gmail був доступний у бета-версії за запрошеннями. Коли сервіс став публічним 7 липня 2009 року, у нього налічувалось понад 100 млн користувачів — а за кілька років Google, яка покращила інструмент виявлення спаму, що сподобалось публіці, звітувала вже про 425 млн активних користувачів. Gmail офіційно став найбільшим у світі сервісом електронної пошти.

Загалом 20 років свого існування Gmail став основним для чверті світового населення — на сьогодні, за даними AndroidPolice, ним користуються 2 млрд людей. Google оголосила, що інтегрує в сервіс штучний інтелект Gemini, тож цікаво, якими досягненнями Gmail похизується до свого 30-річчя.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.