Головна Технології Google Gemini порадив «засвітити» фотоплівку у демонстрації «розумного» пошуку

Google Gemini порадив «засвітити» фотоплівку у демонстрації «розумного» пошуку

by host

Під час презентації Google I/O 2024 окрім нових технологій штучного інтелекту програмний гігант мимоволі продемонстрував й головну ваду сучасних ШІ — помилки, неправильні та шкідливі поради.

Презентація Google «Пошук в епоху Gemini» показала нову можливість — пошук за відео. Прикладом стало відео застряглого важеля просування плівки на плівковому фотоапараті, яке супроводжувалося питанням: «Чому важіль не рухається до кінця?»

ШІ Google Gemini порадив «засвітити» фотоплівку у демонстрації «розумного» пошуку

ШІ у відповідь запропонував вельми «цікаве» розв’язання проблеми, яке може знищити зроблені кадри.

ШІ Google Gemini порадив «засвітити» фотоплівку у демонстрації «розумного» пошуку

«Відкрийте задню кришку та акуратно приберіть плівку, якщо камера заклинила».

Так, мовна модель запропонувала «засвітити» плівку. Будь-хто, хто користувався плівковою камерою, знає, що це жахлива ідея. Якщо відкрити камеру під час знімання, можна зіпсувати частину плівки або навіть усю через світло, яке на неї потрапить. Це буквально найгірше, що можна запропонувати в цій ситуації.

Також нагадаємо, що це не перший випадок, коли мовні моделі від Google були впіймані на викривленні фактів. Минулого року чатбот Bard заявив, що космічний телескоп «Джеймс Вебб» першим сфотографував планету за межами Сонячної системи (це неправда). Раніше співробітники Google називали Bard «патологічним брехуном».

А уже новий ШІ Google Gemini був «упійманий» у викривленні історичних даних — на зображеннях він відмовлявся відтворювати білих людей там, де вони мали бути за контекстом.

Google показав Project Astra — ШІ-асистента з голосовим та візуальним розпізнаванням, схожого на GPT-4o

Джерело: The Verge

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.