Головна Технології Ілон Маск «розсекретив» вихідний код свого чатбота Grok — поки без навчальних даних

Ілон Маск «розсекретив» вихідний код свого чатбота Grok — поки без навчальних даних

by host

Відтепер розробники та дослідники зможуть використати архітектуру, на якій працює Grok, у власних проєктах.

xAI, компанія зі штучного інтелекту, що належить Ілону Маску, опублікувала вихідний код свого чатбота на GitHub. В анонсі сказано, що випуск містить «код та мережеву архітектуру» моделі Grok-1 «із 314 млрд параметрів». Як зазначає VentureBeat, модель випущено за ліцензією Apache 2.0, що дозволяє комерційне використання, але не включає навчальні дані або підключення до X для отримання даних у реальному часі.

У попередньому дописі, опублікованому xAI в листопаді, зазначалось, що велика мовна модель Grok «розроблялась протягом останніх 4-х місяців» і призначена для «генерації текстів та відповідей на запитання»

Раніше Маск публічно критикував ШІ-компанії за закритість — це, зокрема, звучить як одне з обвинувачень, викладених у його позові до OpenAI (Ілон був співзасновником стартапу, однак коли його пропозицію об’єднати OpenAI з Tesla та очолити спільне підприємство відхилили, пішов з компанії та не надав обіцяного фінансування).

Grok початково був випущений, як альтернатива популярному на той час ChatGPT — щоправда, його позиціювали, як чатбота-гумориста, і доступний він був лише для власників преміальної передплати на X (колишнього Twitter).

Багато відомих компаній також відкрили вихідні коди для деяких своїх моделей ШІ — зокрема Meta для LLaMa, Mistral, Falcon та AI2. У лютому Google також випустила дві нові відкриті моделі під назвою Gemma2B і Gemma7B. Водночас деякі підприємства зацікавились саме відкритим кодом Grok — гендиректор Perplexity Арвінд Шрінівас (компанія пропонує асистент та пошуковик з ШІ) написав на X, що вони налаштують чатбота Маска для свого пошуку і зроблять доступним для користувачів передплати Pro.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.