Неофіційні джерела повідомляють, що компанії Intel та TSMC досягли попередньої домовленості про створення спільного підприємства, яке займеться управлінням фабриками Intel у США. Інформацію підтверджують видання Reuters та The Information, посилаючись на два неназваних джерела.
Про це розповідає ProIT
За умовами угоди, TSMC отримає 20% у новому спільному підприємстві. Залишок у 80% поки що розподілений невідомо, однак на початку цього року TSMC нібито зверталася до компаній AMD, Broadcom, NVIDIA та Qualcomm з пропозицією інвестувати в це підприємство, яке планує володіти кількома фабриками на території Америки. Із часом NVIDIA та TSMC спростували обговорення таких угод.
Сприяння з боку уряду США
Як повідомляється, уряд США, зокрема Білий дім та Міністерство торгівлі, активно сприяв укладенню угоди в рамках зусиль щодо вирішення операційних труднощів, з якими стикається Intel. Влада країни розглядає це партнерство як можливість стабілізувати ситуацію навколо компанії. Водночас, наявний уряд не підтримує продаж фабрик Intel іноземним інвесторам, особливо TSMC.
Реакція фінансових ринків
Наразі не зовсім зрозуміло, яку саме роль виконуватиме TSMC у фабриках Intel, що коштують десятки мільярдів доларів. Багато з цих виробництв можуть бути призначені виключно для виготовлення процесорів Intel, тоді як лише одна або дві з них можуть використовувати технології Intel 18A. Також виникають питання щодо того, як плани TSMC володіти 20% Intel Foundry корелюють з її наміром інвестувати $165 млн у власну фабрику Arizona Fab 21.
Фінансові ринки швидко відреагували на цю новину: вартість акцій Intel зросла майже на 7% після публікації звіту, що допомогло компанії відновитися після падіння ринкової капіталізації через мита, запроваджені колишнім президентом Трампом. Натомість акції TSMC у США впали приблизно на 6%. Обидві компанії поки що не коментують угоду.