Головна Технології Intel заявила, що виробники материнських плат розганяють поцесори за замовчанням і попросила їх так не робити

Intel заявила, що виробники материнських плат розганяють поцесори за замовчанням і попросила їх так не робити

by host

Intel офіційно відреагувала на проблему сумісності власних процесорів з відеокартами NVIDIA. Ігор Валлоссек з сайту Igor’s Lab оприлюднив повідомлення Intel для розробників материнських плат, яке підтверджує велику частину їхньої провини у ситуації. Нагадаємо, йдеться про помилки відеопам’яті та порушення стабільності під час компіляції шейдерів в іграх.

Компанія вказує на дії виробників материнських плат, котрі вимикають тепловий захист та захист живлення, щоб досягти швидшої роботи процесора, та не дотримуються рекомендацій Intel. Виробники фактично виставляють як стандартні налаштування з розгоном.

Intel помітила, що ця проблема може бути пов’язана з умовами експлуатації, що не відповідають специфікаціям та призводить до тривалої високої напруги й частоти під час періодів високої температури. Аналіз уражених процесорів показує, що в деяких частинах спостерігаються зміни мінімальної робочої напруги, що може бути пов’язано з роботою за межами робочих умов, визначених Intel.

Хоча першопричину ще не виявлено, Intel помітила, що більшість повідомлень про цю проблему надходять від користувачів із системними платами з розблокованою системою/розгоном. Intel помітила, що плати з чипсетами серії 600/700 часто встановлюють налаштування BIOS за замовчуванням, які вимикають захист від тепла та живлення, розроблений для обмеження впливу на процесор під час тривалих періодів високої напруги та частоти, наприклад:

  • Вимкнення захисту від перепадів струму (Current Excursion Protection, CEP)
  • Увімкнення IccMax Unlimited bit
  • Вимкнення Thermal Velocity Boost (TVB) та/або Enhanced Thermal Velocity Boost (eTVB)

Додаткові параметри, які можуть збільшити ризик нестабільності системи:

  • Вимкнення C-станів
  • Використання режиму Windows Ultimate Performance
  • Збільшення PL1 і PL2 понад рекомендовані Intel значення

Intel просить виробників систем і материнських плат надати кінцевим користувачам профіль BIOS за замовчуванням, який відповідає параметрам, рекомендованим Intel.

Intel наполегливо рекомендує, щоб параметри BIOS за замовчуванням у клієнтів забезпечували роботу в межах рекомендованих параметрів Intel.

Крім того, Intel наполегливо рекомендує виробникам материнських плат запроваджувати попередження для кінцевих користувачів про використання будь-якої розблокованої функції або функції розгону.

Intel продовжує активно досліджувати цю проблему, щоб визначити першопричину, і надасть додаткові оновлення, коли стане доступною відповідна інформація.

Intel опублікує публічну заяву щодо статусу проблеми та рекомендацій щодо налаштувань BIOS у травні 2024 року.

Раніше деякі виробники материнських плат випустили оновлення BIOS з налаштуванням «Базовий профіль Intel» та іншими можливостями запобігти проблемі.

Відеокарти NVIDIA vs процесори Intel: конфлікт обладнання розв’язують виробники материнських плат

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.