Головна Технології Interlune хоче видобувати Гелій-3 на Місяці до 2030 року — це потенційне паливо для термоядерного синтезу

Interlune хоче видобувати Гелій-3 на Місяці до 2030 року — це потенційне паливо для термоядерного синтезу

by host

Серед засновників компанії — колишні співробітники Blue Origin і астронавт місії «Аполлон-17».

Interlune планує стати першою компанією, яка видобуватиме природні ресурси на Місяці й продаватиме їх на Землю. Спочатку стартап зосередиться на Гелії-3 — ізотопі гелію, який утворюється термоядерним синтезом на Сонці.

В інтерв’ю Ars Technica один із засновників Interlune і колишній президент Blue Origin Роб Меєрсон сказав, що компанія сподівається запустити свою установку в одній із майбутніх комерційних місій на Місяць за підтримки NASA. У планах це має відбутися вже у 2028-му, а повноцінна робота стартує до 2030 року.

Цього тижня Interlune оголосила, що залучила $18 млн — з них $15 млн під час останнього раунду, очолюваного Seven Seven Six (венчурною компанією, створеною співзасновником Reddit Алексісом Оганяном).

Гелій-3 — ресурс, на який націлена Interlune — може бути використаний на Землі для квантових обчислень, медичної візуалізації та потенційно, як паливо для термоядерних реакторів. Гелій-3 переноситься на Місяць сонячним вітром, тоді як магнітосфера Землі відхиляє цей потік частинок. На нашій планеті він існує в дуже обмеженій кількості (як наслідок випробувань ядерної зброї, ядерних реакторів і радіоактивного розпаду), а вартість за літр сягає кількох тисяч доларів.

Interlune також планує місію з окремим модулем, який оцінюватиме концентрації гелію-3 у вибраних ділянках.

Майнінг астероїдів не за горами. Стартап AstroForge у 2023 році спробує видобути корисні копалини з велетенського космічного каменя

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.