Головна Технології IT в Україні йде до свого фінального кінця. І потраплятимуть туди виключно за покликом душі

IT в Україні йде до свого фінального кінця. І потраплятимуть туди виключно за покликом душі

by host

Тенденція така, що сфера IT в Україні йде до свого фінального кінця і стане свого роду специфічною нішею. Так вважає PHP-Developer Богдан Семесько. З дозволу автора нижче публікуємо його особистий (суб’єктивний) та досить песимістичний погляд на поточні реалії найму в IT.

Коротко про українську IT-сферу у 2024 році

  • Це коли на одну вакансію Middle розробника по 45-100 заявок. Конкуренція доволі сильна, рівень безробіття високий, пошук роботи як кажуть деякі колеги 1-6 місяців. Багато сильних спеціалістів було звільнено, багатьом скорочено дохід.
  • Це коли тебе можуть відфутболити на етапі HR-скринінгу просто тому, що не сподобався зовнішній вигляд (наприклад, зачіска не така, або кофтина не такого пошиття).
  • Більшість поданих заявок проігнорують взагалі, не відповівши й через місяць.
  • Ті вакансії, які запропонували вам самі, також можуть знаходитись у застої.
  • Більша частина вакансій у сфері Web – це Крипто і iGaming, тобто азартний скам. Ті люди, які з принципу не розглядали подібні ніші, тепер повинні йти проти себе і своєї ідеології, бо іншої роботи немає. Звісно це дуже вплинуло на рівень зарплат, оскільки ринок впав, і тепер продавати свою совість готові за умовні 1000 доларів. Це вже не кажучи про те, які зазвичай рабські контракти у цій ніші бувають.

 

Що є позитивного?

  • Ще трохи тримається український продукт.
  • Різні фінансові компанії, портал з продажу автозапчастин, B2B продукти і т. д.
  • Ще трохи якось тримаються великі аутсорс-компанії.

Причин чому так склалось дуже і дуже багато. Починаючи від банального перенасичення ринку нішевих розробників після курсів, людей які перейшли з інших видів діяльності. Закінчуючи різноманітними кризами у США, впровадження відверто спірних законів які сильно бʼють по бюджетах середнім та маленьким компаніям.

І навіть просте падіння репутації України у світі з 2023 року, коли всі ті іноземці що кричали у 2022 році Support for Ukraine почали вже писати і казати що Україна це корупційна держава без перспективи виграти війну.

Та бульбашка, яка була колись, лопнула. На превеликий жаль, тенденція така, що сфера IT в Україні йде до свого фінального кінця, стане свого роду специфічною нішею.

Куди йдуть не за грошима, а за покликом душі. На одному рівні з вчителюванням, юриспруденцією та іншими сферами.

Всі круті спеціалісти засядуть в тих небагатьох українських продуктах, деякі з них розвинуть нові продукти, деякі вийдуть на прямі контракти в обхід аутсорсингу.

Решта, менш активних спеціалістів, зрозумівши, що тут вже ловити нічого, карʼєрного росту особливо вже не буде, крім підвищення обовʼязків, напруги та стресу, покинуть сферу шукати свого щастя в інших місцях.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.