Головна Технології Кремній-вуглецеві акумулятори: новий етап у розвитку смартфонів

Кремній-вуглецеві акумулятори: новий етап у розвитку смартфонів

Ринок мобільних гаджетів продовжує стрімко розвиватися, пропонуючи все нові технології та рішення для своїх користувачів. Сьогодні на передній план виходять кремній-вуглецеві акумулятори (Si-C), які можуть стати альтернативою традиційним літій-іонним (Li-Ion) та літій-полімерним (Li-Pol) батареям.

Про це розповідає ProIT

Попри те, що багато смартфонів досі користуються літій-іонними акумуляторами з максимальною ємністю близько 5000 мАгод, їхні розміри часто заважають розробці більш компактних і потужних пристроїв. Це зумовлено необхідністю жертвувати певними функціональними модулями або збільшувати габарити самих мобільних пристроїв.

Конструктивні особливості кремній-вуглецевих акумуляторів

Літій-іонні акумулятори складаються з алюмінієвого катода і мідного анода, покритих оксидом кобальту та літію, а також графітом. Між ними розташований електроліт, який дозволяє іонам літію переміщатися в процесі заряджання і розряджання. У кремній-вуглецевих акумуляторах, однак, використовується інший принцип: анод покритий наноструктурованим кремній-вуглецевим композитом.

Кремній має перевагу в тому, що може утримувати у 10 разів більше іонів літію, ніж графіт, що дозволяє збільшити щільність енергії до 4200 мА・г/г, у порівнянні з 372 мА・г/г у графітових аналогів. Це означає, що розробники спроможні створити батареї з високою ємністю без збільшення їхніх розмірів.

Піонери технології

Перші концепції кремній-вуглецевих акумуляторів були представлені розробниками зі Стенфордського університету у 2008 році. Проте основною проблемою залишалося руйнування структури анода під час циклів заряджання і розряджання, що ускладнювало створення надійних акумуляторів. Цю проблему вдалося вирішити завдяки вуглецевим наноструктурам, які забезпечують стійкість до руйнування.

Лише у 2020 році компанії Honor вдалося наблизитися до комерційного використання Si-C акумуляторів, представивши їх у моделі смартфона Honor Magic 5 Pro. Ця модель, випущена для китайського ринку, має батарею ємністю 5450 мАгод, тоді як її міжнародний аналог оснащено літій-полімерною батареєю на 5100 мАгод.

У 2024 році Honor представила нові моделі, зокрема Magic 6 Pro, який обладнано другим поколінням кремній-вуглецевих акумуляторів ємністю 5600 мАгод. Ці акумулятори мають здатність зберігати заряд у температурному діапазоні від -20°C до +45°C, що суттєво підвищує їхню надійність.

Вже зараз інші виробники, такі як Xiaomi, почали впроваджувати кремній-вуглецеві акумулятори, наприклад, у моделі Redmi Turbo 4. За інформацією інсайдерів, про можливість використання Si-C акумуляторів розглядають також Apple та Samsung.

Серед переваг цих акумуляторів – підтримка надшвидкої зарядки до 60 Вт, проте їхня висока вартість може обмежити використання у бюджетних гаджетах у найближчі роки.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.