Головна Технології Китай перенаситив ринок сонячними панелями — подекуди з них будують садові паркани

Китай перенаситив ринок сонячними панелями — подекуди з них будують садові паркани

by host

На країну припадає 80% світового виробництва сонячних панелей.

Китайські компанії виробляють настільки багато сонячних панелей, що спричинили перенасичення ринку — і, як наслідок, падіння цін. Financial Times повідомляє, що в Німеччині та Нідерландах панелі вже використовують для обшивки садових парканів; також практика поступово поширюється у Великій Британії, Північній Америці та Австралії.

Зазвичай сонячні батареї встановлюють на дахах, де вони можуть вловити якомога більше сонячного світла, однак низька ціна дозволяє встановити їх і деінде, паралельно зекономивши на наймі фахівців для висотних робіт.

«Нащо зводити паркан, коли можна просто поставити купу сонячних панелей, навіть якщо вони не орієнтовані точно на сонце?», — каже керівник відділу кліматичних досліджень BNP Paribas Exane Мартін Бро.

Прогнозується, що глобальне постачання сонячних панелей досягне 1100 гігаватів до кінця 2024 року — це, за даними Міжнародної енергетичної агенції, втричі перевищує попит.

Ціни на сонячні панелі вже впали удвічі торік і, як зазначає агенція, потенційно знизяться ще на 40% до 2028 року.

Надлишок пропозицій з Китаю також не дає змоги ефективно конкурувати виробникам з США та Європи — і це стане однією з тем, яких торкнеться міністерка фінансів США Джанет Єллен, під час візиту до азійської країни.

«Під час зустрічей у Китаї міністерка Єллен захищатиме право американських робітників і підприємств на справедливе ставлення, у тому числі шляхом тиску на китайських колег щодо недобросовісної торгової практики та підкреслення глобальних економічних наслідків надлишкових промислових потужностей Китаю», — йдеться в заяві Мінфіну.

Минулого тижня Єллен під час візиту на завод з виробництва сонячних батарей Suniva в Джорджії заявила, що «стурбована глобальним надлишком потужностей в Китаї», які вразили нові енергетичні галузі — включно з сонячними батареями, електромобілями та літій-іонними акумуляторами.

Китайські виробники так само стикаються з проблемами від надлишку сонячних панелей. Минулого місяця компанія Longi Green Energy Technology, найбільший у світі виробник сонячних батарей, оголосила про звільнення тисяч працівників.

«Я висловлю своє переконання, що надлишок потужностей становить ризик не тільки для американських працівників і компаній і для світової економіки, але також для продуктивності та зростання китайської економіки», — казала Єллен.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.