Betavolt каже, що першою у світі реалізувала «мініатюризацію атомної енергії», помістивши ізотоп Нікель-63 в модуль розміром з монету.
Про це розповідає ProIT
Батарея наступного покоління BB100, яка має прослужити 50 років без підзарядки, вже перейшла на етап пілотних випробувань і з часом буде масово вироблятися для комерційних застосувань, наприклад для «вічних» телефонів чи дронів.
«Атомні батареї Betavolt можуть задовольнити потреби в довгостроковому електроживленні в багатьох сценаріях, таких як аерокосмічна промисловість, обладнання штучного інтелекту, медичне обладнання, мікропроцесори, передові датчики, невеликі дрони та мікророботи», — йдеться в пресрелізі компанії.
За словами Betavolt, її перша атомна батарея з корпусом розміром 15x15x5 міліметрів може видавати 100 мікроватів потужності й напругу 3 В. Компанія планує виготовити батарею потужністю 1 Вт до 2025 року.
Багатошарова конструкція BB100, запевняють в компанії, вбереже користувачів від вибуху чи загоряння, а також дозволяє їй працювати при температурах від -60°C до 120°C.
«Атомна енергетична батарея, розроблена Betavolt, абсолютно безпечна, не має зовнішнього випромінювання та підходить для використання в медичних пристроях, таких як кардіостимулятори чи штучні серця в організмі людини», — заявили в компанії.
Батарею також називають екологічно чистою, оскільки її компоненти після розпаду перетворюються на стабільний ізотоп міді, який не є радіоактивним і не становить загрози для забруднення навколишнього середовища.
Джерело: Independent