Головна Технології «Київстар», Vodafone та lifecell хочуть купити нові ліцензії на 4G в діапазоні 2,3 ГГц

«Київстар», Vodafone та lifecell хочуть купити нові ліцензії на 4G в діапазоні 2,3 ГГц

by host

Всі три українських оператори («Київстар», Vodafone Ukraine та lifecell) повідомили галузевого телеком-регулятора НКЕК про свою зацікавленість у купівлі ліцензій на додатковий діапазон частот 4G — 2,3 ГГц. В цьому діапазоні вільно 40 МГц спектра.

Після аналізу попиту регулятор запропонує Кабміну затвердити розмір плати за ліцензію на умовах аукціону по кожному з діапазонів, які зараз вивчаються. Окрім 2,3 ГГц, ще є діапазони 2,1 ГГц та 2,6 ГГц. Після цього розпочинається процедурна частина конкурсу, яка триває приблизно 4 місяці.

Нині номінальна ціна за 1 МГц у діапазоні 2355–2400 МГц становить 985 тис. грн у кожному регіоні. Отже, вартість ліцензії на діапазон в 40 МГц у 27 регіонах терміном на 5 років перевищує 1 млрд грн.

Наразі вже є одна заявка на діапазон 2,6 ГГц.  «Кейбл ТВ фінанси», дочірня компанія Vodafone Ukraine, звернулася до НКЕК з проханням анулювати її ліцензію на застарілу технологію «Мультисервісний радіодоступ» у смузі 2575–2610 МГц та оформити нову ліцензію у тому ж діапазоні, щоб розвивати сучасні технології мобільного зв’язку. Якщо попит на цей діапазон перевищить одну заявку, то також доведеться проводити тендер.

Водночас до 15 лютого регулятор приймав заявки щодо зацікавленості у частотах в діапазоні 2,1 ГГц. Раніше вони належали 3G оператору «Тримоб».

Джерело: dev.ua

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.