Головна Технології Лист до «брата Сонця». Папа Римський доручив збудувати сонячну станцію, яка забезпечить Ватикан електроенергією на 100%

Лист до «брата Сонця». Папа Римський доручив збудувати сонячну станцію, яка забезпечить Ватикан електроенергією на 100%

by host

У своєму нещодавньому листі під назвою «Brother Sun» Папа Франциск оголосив про наміри повністю перевести Ватикан на зелену енергетику в рамках зусиль щодо протистояння зміні клімату.

Католицька церква вперше почала публічно звертатися до проблеми зміни клімату ще з Папи Павла VI, який у 1971 році висловив стурбованість тим, що «людство ризикує знищити природу, експлуатуючи її». За керівництва Бенедикта XVI понад два десятиліття тому, Ватикан почав говорити про плани стати першою «вуглецево-нейтральною державою» з будівництвом Ватиканського лісу в Угорщині у 2007 році (хоча плани так і не здійснилися). Зрештою у 2008 році на дахах Ватиканської зали Павла V встановили 2400 сонячних панелей, підтвердивши зусилля попередників.

Сонячні батареї на дахах Ватиканської зали. Джерело: CNS/Ватикан

Нинішній Папа Римський Франциск у 2015 році опублікував листа про «турботу щодо нашого спільного дому», в якому говорив про згубні наслідки зміни клімату. У 2023 році Ватикан прийняв електромобілі у партнерстві з Volkswagen.

Наступним кроком, згідно з новою заявою Папи Франциска, стане будівництво сонячної станції, яка має забезпечити електроенергією весь Ватикан з населенням приблизно 825 осіб. Станція розташовуватиметься приблизно за 17 км від Риму, в районі Санта-Марія-ді-Галерія — територія, яка нині належить Радіо Ватикану і часто була об’єктом суперечок через електромагнітні хвилі.

Папа Римський назвав штучний інтелект небезпечним — через пів року після появи тих самих нейромемів понтифіка в Balenciaga

Джерело: Euronews, Interesting Engineering

 

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.