Головна Технології Microsoft співпрацює з Semafor для створення новин за допомогою ШІ-чатбота

Microsoft співпрацює з Semafor для створення новин за допомогою ШІ-чатбота

by host

Microsoft, як повідомляє Financial Times, виплатить медіастартапу неназвану, але «суттєву» суму грошей, для спонсорування стрічки новин під назвою «Signals»

Signals пропонуватиме стрічку свіжих новин та аналіз великих історій, з десятком публікацій на день. Мета — надати «різні точки зору на події з усього світу», що власне є ключовим напрямком стартапу Semafor з моменту його запуску у 2022 році.

Microsoft також найближчим часом планує оголосити про співпрацю з іншим журналістськими організаціями — як-от, школою журналістики Крейга Ньюмарка, Асоціацією онлайн-новин і проєктом GroundTruth.

Раніше корпорація і спонсорований нею стартап OpenAI стикнулися з багатомільярдним позовом від сайту The New York Times, який звинуватив компанії у безплатному використанні його статей для навчання чатботів зі штучним інтелектом.

Джина Чуа, виконавча редакторка Semafor, брала участь у розробці дослідницьких ШІ-інструментів для медіастартапу, які працюють на основі ChatGPT і Bing від Microsoft.

«Журналістика завжди використовувала технології, хай то будуть поштові голуби, телеграф чи щось інше… нині маємо набір інструментів, які є справжнім проривом в галузі», — каже Чуа.

Журналісти Semafor за допомогою ШІ шукатимуть репортажі та коментарі кількома мовами з інших джерел по всьому світу для створення екстрених новин — мова йде зокрема про китайські, індійські чи навіть російські (!) ЗМІ.

«Журналісти мають взяти на озброєння ці інструменти, щоб вижити й процвітати», – каже Норін Гіллеспі, колишня журналістка Associated Press, яка приєдналася до Microsoft три місяці тому, щоб налагодити відносини з новинними компаніями.

Медіастартап Semafor заснований колишнім редактором BuzzFeed Беном Смітом і колишнім виконавчим директором Bloomberg Media Джастіном Смітом, і фінансується заможними людьми, зокрема засновником 3G capital Хорхе Пауло Клеманом і співзасновником KKR Генрі Кравісом. У 2023 році компанія отримала понад $10 млн доходу та має понад 500 000 підписок на свої безплатні інформаційні бюлетені. Засновники кажуть, що Semafor був «дуже близький до прибутковості» в четвертому кварталі 2023 року.

Тим часом зусилля Microsoft в автоматизації стрічки новин не завжди завершувалися успішно. Наприклад, у 2020 році корпорація спробувала замінити редакторів сервісів Microsoft News та MSN штучним інтелектом — у результаті система переплутала двох співачок змішаної раси; або ще раніші приклади із чатботами Tay і Zo — перший за добу полюбив Гітлера і зненавидів феміністок, а другий називав Windows шпигунським ПЗ і рекламував Linux. З недавнього — штучний інтелект Microsoft «покращив» статтю The Guardian про загибель жінки… опитуванням щодо ймовірної причини смерті.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.