Головна Технології Мільярди технологічних гігантів США впливають на президентські вибори

Мільярди технологічних гігантів США впливають на президентські вибори

Автор: Валерія Громова

Технологічний сектор США вклав понад $394,1 млн у президентські вибори цього року, як свідчить аналіз даних Федеральної виборчої комісії США (FEC). Значна частина цих коштів надійшла від гіганта Ілона Маска, який зробив внесок у розмірі близько $243 млн на кампанію Дональда Трампа.

Про це розповідає ProIT

Аналіз фінансових даних виборів демонструє, як технологічна індустрія зростає в політичному впливі в США. Особливо активними були прихильники криптовалюти, які намагалися уникнути регулювання, вкладаючи кошти не лише у президентські кампанії, але і у ключові вибори до Конгресу.

Внески від технологічних гігантів

Серед донорів були представники найбільших технологічних компаній, таких як Google, WhatsApp, LinkedIn та Netflix. До них також приєдналися потужні венчурні капіталісти, які заробили мільярди на інвестиціях у технології.

Дональд Трамп отримав загалом $273,2 млн від деяких з найбільших імен у сфері технологій, включаючи:

  • $242,6 млн від Ілона Маска, власника Tesla, SpaceX та X (колишній Twitter), якого оцінюють у $350 млрд.
  • $5,5 млн від Марка Андріссена, мільярдера-засновника венчурного фонду Andreessen Horowitz.
  • $5,1 млн від Яна Кума, засновника WhatsApp.

Камала Гарріс, у свою чергу, отримала $120,9 млн, включаючи:

  • $51,1 млн від Дастіна Московіца, співзасновника Facebook.
  • $17 млн від Ріда Хоффмана, співзасновника LinkedIn.
  • $11,7 млн від Кріса Ларсена, мільярдера, який очолює Ripple.

Механізми фінансування політичних кампаній

Фінансові звіти FEC лише частково розкривають обсяги коштів, які технології вливають у Вашингтон для впливу на уряд і регуляторів. Способи співфінансування політичних кампаній включають прямі внески до кампаній, пожертви політичним комітетам дій (PACs), а також «супер PACs», які можуть використовувати необмежені кошти для політичної реклами.

У 2010 році історична справа Верховного суду Citizens United v FEC спростила процес внесків великих індустрій та заможних осіб у політичні кампанії, часто у спосіб, який важко відстежити, але є цілком легальним.

Для багатьох з найбагатших прихильників Трампа основним мотиватором стали податкові знижки 2017 року, які значно скоротили податки для заможних і корпорацій. Після перемоги Трампа в листопаді, він забезпечив своїх найближчих прихильників безперешкодним доступом до Білого дому.

Ілон Маск, після внеску у $242,6 млн, отримав свої дивіденди у формі призначення співголовою нової консультативної комісії – «Відділу ефективності уряду», разом з підприємцем Вівеком Рамасвамі.

Не тільки Маск змінив своє ставлення до Трампа. Марк Андріссен, раніше прихильник Гілларі Клінтон і критик Трампа, цього року підтримав його кампанію. Це свідчить про ідеологічні зміни, що відбуваються в Силіконовій Долині, де великі технології все більше залучаються до політики.

Підтримка Трампа виявилася вигідною для індустрій, які прагнуть уникнути регулювання. Виконавчі органи нафтогазових компаній також внесли мільйони в кампанію Трампа. Щодо криптовалюти, то її представники вже відчули плоди своєї підтримки.

Камала Гарріс також демонструє більш прихильне ставлення до криптовалюти, ніж її колеги в Білому домі, що привернуло додаткові внески від Кріса Ларсена.

Вплив криптовалюти на політику не обмежується лише США. Багато прихильників гри на обидва боки політичного спектру, вкладаючи гроші в обох кандидатів, якщо вони вважають, що той чи інший кандидат буде більш прихильним до криптовалюти.

Темні гроші не обмежуються лише консервативним правом. Аналіз The Guardian оминув велику пожертву від Білла Гейтса, який, як повідомляється, передав $50 млн на кампанію Гарріс через неприбуткову організацію, що не зобов’язана розкривати своїх донорів.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.