Міністерство юстиції США виступило з пропозицією щодо значного реформування структури та бізнес-практик Google, зокрема передбачено продаж браузера Chrome, з метою припинення монополії компанії на ринку інтернет-пошуку.
Про це розповідає ProIT
Ці пропозиції з’явилися після рішення суду у серпні, коли федеральний суддя постановив, що Google незаконно підтримує монополію на ринку пошукових послуг. Документи, подані до федерального суду у Вашингтоні, передбачають примусовий продаж браузера Chrome та п’ятирічну заборону на вхід на ринок браузерів. Вони також передбачають заборону на виплати третім сторонам для встановлення Google як пошуковика за замовчуванням у їхніх продуктах і можливий продаж операційної системи Android, якщо початкові заходи не дадуть результатів.
Інші запропоновані заходи
Міністерство також вимагає, щоб Google надала видавцям та творцям контенту можливість блокувати використання їхніх даних для навчання моделей штучного інтелекту. Також пропонується зробити індекс пошуку Google, базу даних усіх веб-сторінок, доступною для конкурентів, разом із результатами пошуку. Пропозиції буде розглянуто суддею Амитом Мехтою, який приймав рішення у справі Google, і наступного року він вирішить, які заходи запровадити.
“Поле гри не є рівним через поведінку Google, а якість Google відображає незаконно здобуті переваги,” сказали у міністерстві юстиції. “Заходи повинні усунути цю різницю та позбавити Google таких переваг.”
Зокрема, у міністерстві вважають, що розрив Chrome дозволить конкуруючим пошуковим системам отримати доступ до браузера, який для багатьох є «входом в інтернет». Продаж Chrome може принести до $20 млрд.
Реакція Google
Google контролює близько 90% ринку онлайн-пошуку, а Chrome займає понад 50% ринку браузерів у США. Технологічна компанія назвала пропозиції радикальними, заявивши, що вони можуть зашкодити споживачам та бізнесу в США, а також підірвати конкурентоспроможність країни в сфері штучного інтелекту.
Президент глобальних справ та головний юридичний директор Google, Кент Вокер, назвав пропозиції приголомшливими та екстремальними, попередивши, що вони можуть зруйнувати багато продуктів компанії та поставити під загрозу безпеку та приватність користувачів у США.
Інтереси у справі також може вплинути президент США, адже нова адміністрація здатна направляти ведення справи. Хоча справа була ініційована за адміністрації Трампа, новообраний президент висловлював скептичні думки щодо розділення Google, зазначивши, що це може «знищити компанію».