Головна Технології Мінціфри представило бачення розвитку відкритих даних в Україні

Мінціфри представило бачення розвитку відкритих даних в Україні

by host

Під час проведення заходу Open Data Day 2024 Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров представив бачення розвитку відкритих даних в Україні.

Як заявляють в Мінцифри, відкриті дані — це основа для ефективної та прозорої роботи держави. Продуктами та сервісами на основі відкритих даних щомісяця користуються понад 7 млн українців. Відкриті дані є ефективним інструментом для подолання викликів війни та ефективного управління відновленням, стверджує Михайло Федоров. Зазначається, що навіть під час війни Україна продовжує розвивати цю сферу та посіла 3-тє місце в Європі в рейтингу Open Data Maturity за рівнем зрілості відкритих даних.

З метою надалі розвивати цю сферу, у Мінцифри розробили та презентували стратегію розвитку відкритих даних на найближчі роки. Серед основних завдань:

  • затвердити національну стратегію розвитку сфери відкритих даних
  • внести зміни в законодавство про стандартизацію даних, затвердити набори даних високої цінності
  • адаптувати українське законодавство до європейського
  • в координації із силовим блоком та Офісом омбудсмена знайти оптимальні рішення оприлюднення даних
  • відновити доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, податкової звітності
  • відкрити Реєстр пошкодженого та знищеного майна
  • створити екосистему освіти у сфері відкритих даних
  • оновити архітектуру та функціонал національного порталу відкритих даних

До 2026 року планується додати близько 100 нових обов’язкових до оприлюднення наборів даних, провести навчання для 5 тис. держслужбовців, 200 журналістів, студентів з понад 10 закладів вищої освіти, надати грантову підтримку 15 сервісам на основі відкритих даних.

Джерело: Мінцифри

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.