Головна Технології На Тайвані стався землетрус магнітудою 7,4 — TSMC евакуює заводи

На Тайвані стався землетрус магнітудою 7,4 — TSMC евакуює заводи

by host

За словами сейсмологів, це найпотужніший за 25 років землетрус на Тайвані — є загиблі, десятки будівель обвалилося.

Уночі біля східного узбережжя Тайваню стався землетрус магнітудою 7,4 з епіцентром за 18 км від міста Хуалянь. Країна видала попередження про цунамі (на цю мить його скасували), а Японія та Філіппіни почали готуватися до потенційної повені.

Тайвань схильний до землетрусів, оскільки знаходиться поблизу місця зближення двох тектонічних плит.

За даними Геологічної служби США, це найпотужніший землетрус в Тайвані за останні 25 років. Зафіксовано кілька десятків обвалів будівель, знеструмлено майже сотню тисяч домогосподарств, є проблеми з інтернетом та, на цю мить, відомо про щонайменше 4 загиблих та понад 50 поранених, повідомляє CNN.

Землетрус також може суттєво вплинути на виробництво мікросхем, спричинивши дефіцит чи стрибок цін на ключові компоненти, що своєю чергою призведе до здорожчання електроніки — зокрема, ноутбуків та телевізорів.

На Тайвані стався землетрус магнітудою 7,4 — TSMC евакуює заводи
Частково зруйнована будівля в місті Хуалянь. Фото: TVBS

У Тайвані виробляють від 80% до 90% чипів найвищого класу, необхідних для сучасних програм у смартфонах та ШІ.

Землетрус викликав зсуви в гористій частині Тайваню
Землетрус викликав зсуви в гористій частині Тайваню. Фото: Reuters

За даними Bloomberg, найбільший у світі виробник передових чипів TSMC, який співпрацює з Apple та Nvidia, розпочав евакуацію заводів. Менший місцевий конкурент UMC (United Microelectronics Corp.) також призупинив роботу.

«Системи безпеки TSMC працюють нормально. Щоб убезпечити персонал, деякі заводи були евакуйовані», — йдеться в заяві компанії. «Наразі ми уточнюємо наслідки».

Заводи TSMC розташовані на західній частині Тайваню, а землетрус стався біля східного узбережжя, тож евакуацію проведено у якості запобіжного заходу.

У вересні 1999 року на Тайвані стався землетрус магнітудою 7,6, у результаті якого загинуло 2400 людей і було зруйновано 5000 будівель. Тоді ціни на модулі DRAM підскочили більш ніж на 25%, і дефіцит тривав місяцями.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.