Південнокорейські вчені розробили тонку плівку, яка поглинає майже всі електромагнітні хвилі у трьох діапазонах 5G, 6G та Wi-Fi.
Дослідницька група доктора Бьонджіна Парка та доктора Сан Бок Лі з відділу дослідження композитів та конвергентних матеріалів Корейського інституту матеріалознавства (KIMS) розробила перший у світі ультратонкий плівковий композитний матеріал, здатний поглинати понад 99% електромагнітних хвиль різних частотних діапазонів.
Матеріал, що поглинає та екранує електромагнітні хвилі, завтовшки менше ніж 0,5 мм та відрізняється низьким коефіцієнтом відбиття (менш ніж 1%) та високим коефіцієнтом поглинання (понад 99%) у трьох різних діапазонах).
Електромагнітні хвилі, які випромінюють електронні компоненти, можуть спричинити перешкоди, які призводять до погіршення роботи інших електронних пристроїв поблизу. Щоб запобігти цьому, використовують електромагнітні екрани.
Поглинання електромагнітних хвиль ефективніше зменшує перешкоди, ніж їхнє відбиття відображення. Однак звичайні електромагнітні екрануючі матеріали відбивають понад 90% хвиль, а фактичне поглинання часто становить лише 10%. Матеріали з вищою здібністю до поглинання, як правило, обмежені єдиним діапазоном частот.
Щоб подолати ці обмеження, дослідницька група розробила композитний матеріал, який може поглинати електромагнітні хвилі в кількох діапазонах частот одночасно. Технологія практично усуває проблеми вторинної інтерференції. Матеріал також досить тонкий, гнучкий, міцний та здатний зберігати форму навіть після кількох тисяч згинань, що робить його придатним для використання в телефонах та пристроях, що носяться.
Команда синтезувала магнітний матеріал зміною кристалічної структури фериту. Дослідники виготовили надтонку полімерну композитну плівку та додали візерунки, що проводять струм на зворотній стороні плівки, щоб контролювати поширення хвиль. Це дозволяє значно зменшити відбиття електромагнітних хвиль на певних частотах.
Тонка плівка з вуглецевих нанотрубок з високими екрануючими властивостями була застосована до тильної сторони, щоб покращити корисну властивість матеріалу.
«Цей матеріал має потенціал для значного підвищення надійності пристроїв бездротового зв’язку, таких як смартфони та радари автономних транспортних засобів», — каже старший науковий співробітник Бьонджін Парк з KIMS.
Дослідницька група завершила реєстрацію внутрішнього патенту, а також подала заявку на патенти в США, Китаї та інших країнах. Крім того, технологія була передана кільком корейським компаніям, що займаються виробництвом матеріалів, і вона вже застосовується у реальних пристроях зв’язку та автомобілях. Дослідження опубліковане в Advanced Functional Materials.
У MIT випадково винайшли 3D-друк простої електроніки без напівпровідників
Джерело: TechXplore