Головна Технології найкращі телефони 2005 року (Частина 1)

найкращі телефони 2005 року (Частина 1)

by host

До релізу Apple iPhone залишалося два роки, а найкращі телефони 2005 року принципово відрізнялися від того, яким бачив майбутнє Стів Джобс. Ніхто й не підозрював про те, що станеться у 2007 році, тому все розвивалося своїм шляхом. Кнопкові телефони переживали найкращі часи, з’явилися моделі з жорсткими дисками величезного об’єму, мобільні камери почали конкурувати з фотоапаратами, а топові смартфони починали замінювати комп’ютери.

2005 рік був дуже насиченим в плані мобільних технологій, тому всідайтесь зручніше – це найдовший випуск в серії, який складається з двох частин – підібрали більше ніж 35 моделей за цей рік.

Alcatel OT-S853

Музичні телефони все глибше проникали в маси, буквально стаючи стандартом. Зразковий Alcatel OT-S853 пішов далі, ніж конкуренти, що помітно відразу з його вигляду. Крім MP3 плеєра та підтримки карт пам’яті модель отримала додаткові клавіші на боковій панелі, з допомогою яких можна комфортно керувати програвачем не вмикаючи дисплей.

Не менше важливими були динаміки. Alcatel OT-S853 має топовий 2.1 звук, яким могли похвалитися далеко не всі флагмани того часу. Ця модель не стала надто популярною через ряд програмних недоліків, але серед меломанів це був справжній скарб.

У всьому іншому це звичайний телефон середньо-високого класу з FM радіо, Bluetooth 2.0, 1.3 МП камерою, HTML браузером, Java MIDP 2.0 та екраном 2 дюйми. Після Alcatel OT-S853 з’явиться чимало музичних моделей від Nokia, Samsung, Motorola, які певною мірою надихалися цим апаратом.

HP iPAQ hw6510

Мега комбайн, суперфлагманський QWERTY смартфон з величезним екраном на всі випадки життя – HP iPAQ hw6510 запам’ятався своїми габаритами та унікальним дизайном з подвійним керуванням. На відміну від класичних КПК така форма виявилась зручнішою. Власник міг набирати тексти швидко і без помилок, керувати телефоном однією рукою з допомогою джойстика, при цьому маючи всі можливості сенсорного інтерфейсу.

Майбутні моделі від Samsung (i320, i600) здавалися дитячими іграшками на фоні HP iPAQ hw6510, адже діагональ 3 дюйми у квадратному форматі це дуже багато. Площа екрана складає 30 см2! Це наче скласти три екрани Sony Ericsson K750i один до одного. Працювати за таким комп’ютером в кишені було дійсно зручно, але він не став масовим через високу вартість та відсутність камери (пізніше з’явилася версія HP iPAQ hw6515 з камерою).

Працює HP iPAQ hw6510 на базі процесора Intel PXA270 312 MHz з операційною системою Microsoft Windows Mobile 2003 SE PocketPC Phone Edition. Вбудованої пам’яті 64 МБ та 64 МБ ОЗП, що було серйозним показником для 2005 року. Wi-Fi модуля немає, зате модель працює зі швидкими мережами Edge класу 10, що у 2005 році давало швидкість до 250 кбіт/с, а 3G тоді майже ніде не було.

Також варто виділити GPS модуль з підтримкою точної навігації, повноцінний пакет офісних програм та необмежені мультимедійні можливості – HP iPAQ hw6510 дозволяв відтворювати будь-які формати з використанням стороннього програмного забезпечення.

LG P7200

У 2005 телефони LG начебто нічим унікальним не запам’ятались, окрім флагманської розкладачки. LG P7200 отримав максимально нафаршироване начиння, включаючи одну з найкращих камер на ринку. 2 МП модуль з автофокусом і спалахом, 64 МБ пам’яті з можливістю розширення, Bluetooth 1.2, USB 2.0 та якісний TFT екран – чудовий набір для іміджевого телефону.

Прекрасний зовнішній вигляд нагадував вже легендарну на той час модель Motorola RAZR V3, хоча LG P7200 логічніше порівнювати з поворотними розкладачками Nokia. Екран можна повернути, перетворивши телефон на фотоапарат.

Це один з перших телефонів, знімки з якого було не соромно показати на великому екрані. Завдяки спалаху та автофокусу фотографії виходили якісними в будь-яких умовах. LG P7200 вартує уваги, хоча й з’явився на ринку пізніше легендарних рішень від Sony Ericsson і Nokia.

Motorola RAZR V3i

Очікуване оновлення найпопулярнішого іміджевого телефону у світі принесло покращені мультимедійні можливості, стабільніше програмне забезпечення та якісніші екрани. Motorola RAZR V3i отримав 1.3 МП камеру, більший обсяг пам’яті та підтримку micro SD.

Тепер «Бритва» давала всі ті ж самі можливості, що й популярні музичні моделі та камерафони. Неймовірно красивий дизайн від попередника забезпечив Motorola RAZR V3i вдалі продажі ще раз підтверджуючи, що вигляд вирішує значно більше за начиння пристрою.

Motorola A1200

Паралельно з розробкою класичних кнопкових телефонів компанія займалася проєктуванням сенсорних смартфонів на базі Linux. Одним з перших масових девайсів такого класу став Motorola A1200. Акуратний, стриманий і симпатичний вигляд з заокругленими краями сподобався багатьом, як і унікальний користувацький досвід.

Телефон майже не має клавіш, змушуючи власника працювати стилусом на 2.4 дюймовому сенсорному екрані, який прикривався прозорою кришечкою для захисту. Мультимедійні можливості були на висоті: 2 МП камера, роз’єм Micro SD, потужний 312 МГц процесор від Intel, робота з мультимедійними форматами.

Операційна система на той час була сирою, але в умілих руках Motorola A1200 ставав справжнім комбайном. Пристрій дозволяв переглядати документи та HTML сторінки з браузером Opera і при цьому давав дещо інший користувацький досвід після Microsoft Pocket PC чи Palm OS.

Тоді (в кінці 2005) це був справді цікавий апарат для користувачів, які лише починали знайомитися з сенсорними девайсами, а для інженерів отримані знання та досвід допомогли вчасно перевести компанію в потрібному напрямі при появі винищувача кнопкових смартфонів – Apple iPhone.

Motorola SLVR L7

Успіх RAZR V3 змусив компанію по-іншому поглянути на дизайн класичних моноблоків. Стало зрозуміло, що люди хочуть тонкі та елегантні телефони, неважливо з якими характеристиками. У 2005 році з’являється черговий хіт – Motorola SLVR L7, який пропонував параметри E398 в новому дизайні.

Тонкий моноблок сподобався публіці, хоча й не мав чим здивувати. Внутрішня начинка була на рівні середнього класу 2004 року, окрім якісного екрана, який відображає 256 тисяч кольорів.

Відсутність EDGE не хвилювала більшість, малий обсяг вбудованої пам’яті компенсувався micro SD картами, а VGA камера не стала перепоною для популярності Motorola SLVR L7.

Nokia N70

Розпочинає хіт-парад неймовірних фінських пристроїв найкращий смартфон 2005 року. Nokia N70 без перебільшення вважається телефоном №1, не залишаючи шансів легенді Sony Ericsson K750i у всьому, крім фото. Молодший представник N-Series вийшов наскільки вдалим, наскільки це можна було уявити.

Функціонал моделі не мав меж, а від попередника Nokia 6630 він відрізнявся значно кращим, якіснішим корпусом, акуратним дизайном, відмінною ергономікою, кращою камерою зі спалахом, підтримкою EDGE, 3G, передньою камерою та сучаснішими безпровідними інтерфейсами.

Працює Nokia N70 на базі Symbian 8.1, тобто на найбільш вдалій Symbian за всю історію компанії. Це був пік розвитку, максимум, на що була здатна платформа, після якої всі інші версії системи здавалися обмеженими та тупими (про деградацію Symbian буде окремий матеріал). Завдяки швидкому процесору TI OMAP 1710 система літала, буквально.

Nokia N70 дав можливість грати в ігри, які могли лише наснитися власникам флагманів Sony Ericsson чи будь-яких інших Java телефонів, адже мав неймовірну бібліотеку програмного забезпечення. Відкрита операційна система дозволяла робити буквально все, що заманеться її власнику.

Камера хоч і без автофокуса, зате зі спалахом та якісним CIF відео (в 4 рази вища роздільна здатність як в K750i). Також це був один з перших масових 3G смартфонів з передньою камерою для відео дзвінків чи селфі знімків.

Nokia N70 запам’ятався як пік еволюції Symbian, зручний, доступний, зрозумілий, простий, функціональний, якісно зібраний та стильний смартфон, найкращий з найкращих. Модель була такою популярною, що у 2006 році отримає рефреш у вигляді Nokia N72, попри наявність N73.

Nokia N90

Якщо Sony Ericsson K750 можна вважати батьком мобільного фото, то Nokia N90 це батько мобільного відео. Камера в новому флагмані Nokia була однією з найкращих на ринку: 2 МП, топовий сенсор, оптика Carl Zeiss, висока роздільна здатність відео, автофокус та спалах. Конкурентів в цієї розкладачки було мало, а коли мова заходила про знімання відео, то тим більше.

Завдяки поворотному дизайну камери Nokia N90 можна використовувати як класичну відеокамеру, зручно тримаючи телефон в руці. В такому положенні рука не втомлюється і фотограф стійкіше тримає пристрій. Відео в роздільній здатності CIF в чотири рази перевершувало можливості Sony Ericsson K750, хоча за якістю фото Nokia трохи поступався.

Крім звання флагманського камерофона це був повноцінний смартфон на базі Symbian 8.1 з хорошими мультимедійними можливостями та найкращим на ринку екраном. 2.1 дюймовий дисплей відображав 256 000 кольорів та мав неймовірно високу щільність пікселів. Навіть зараз 259 PPI це адекватний показник, а на той час це було щось неймовірне.

Переглядати фото, відео чи будь-який інший контент на цьому дисплеї одне задоволення, а завдяки розумному масштабуванню програмне забезпечення з інших Symbian моделей Nokia було сумісним з N90.

У 2005 році український музичний гурт ТНМК зняв кліп з допомогою Nokia N90. Це був перший в Україні комерційний матеріал такого формату, зроблений з допомогою мобільного телефону, а не професійної камери. Тоді Nokia N90 справді виглядав прибульцем з майбутнього і вивів планку якості мобільного відео на принципово новий рівень.

Nokia N92

Не пройшло й року, як світ побачив продовження легенди з дещо іншим позиціюванням на ринку. Модель Nokia N92 не отримала покращеної камери, зате здивувала світ своїми мультимедійними можливостями. N92 став першим масовим смартфоном з вбудованим TV приймачем.

Камера, комп’ютер і телевізор в кишені – хіба це не мрія у 2005 році? Дизайн новинки отримав декілька серйозних змін, насамперед для реалізації нових технологій. Розкладачка залишилась трансформером, але тепер екран повертався з краю, а не посередині.

Це дозволяє відкривати Nokia N92 як ноутбук (схожий механізм був в Motorola MPx) для перегляду відео, фото, телебачення чи серфінгу в Інтернеті. Суперфлагман отримав підтримку 3G, mini SD карт до 2 ГБ, Wi-Fi модуль, Bluetooth, інфрачервоний порт, FM радіо, USB 2.0, переглядач документів, HTML браузер та все, що можна було побажати.

Не менш важливим став екран 2.8 дюймів з роздільною здатністю 240х320 пікселів. Звісно, щільність вже не така, як була в Nokia N90, але тоді це мало кого хвилювало. Головне, що переглядати мультимедійний контент на такому телефоні було приємно.

Це була справжня мрія студента, який сидить на задніх партах та не має чим себе зайняти, але захмарна вартість не зробила його масовим. Попередня модель N90 добре продавалася і мала кращий успіх, навіть, після виходу Nokia N92. Не виключено, що репутацію зіпсувала OS Symbian 9.1, яка у 2005 році була надто сирою і пустою.

Nokia N91

Фінський гігант наступав по всіх фронтах, в тому числі музичному. Інженери Nokia вирішили, що не варто бавитись середнім сегментом, намагаючись знизити вартість пристрою, а краще випустити музичний флагман за всі гроші світу, але з характеристиками, недосяжними для інших. Таким став Nokia N91 і відразу привернув увагу музичних фанатів з усього світу.

Головною проблемою меломанів у 2005 році була пам’ять, а точніше її вартість. Ціна FLASH накопичувачів не дозволяла тримати велику бібліотеку в кишені, та й максимальний об’єм карт пам’яті також був досить обмеженим. Саме тому Nokia N91 став експериментальним телефоном з вбудованим жорстким диском.

Це був не перший такий девайс на ринку, що додавало більше впевненості при розробці. Nokia N91 оснащено 64 МБ пам’яті та жорстким диском на 4 ГБ, а пізніше вийде версія на 8 ГБ в чорному кольорі. Нарешті знайшовся телефон, куди влізе кільканадцять альбомів MP3 у високій якості!

Крім топових музичних можливостей Nokia N91 мав два (не двоядерний, а два окремі процесори) процесори 220 MHz Dual ARM 9 та найновішу Symbian 9.1, що стало як перевагою, так і недоліком. Приємними бонусами були наявність Wi-Fi модуля, 2 МП камера, FM радіо та неймовірно швидка робота пристрою на фоні інших смартфонів.

Унікальний дизайн зі схованою клавіатурою натякав, що більшу частину часу Nokia N91 використовується як музичний програвач, виводячи на передній план кнопки керування плеєром. Попри свої неймовірні музичні можливості, найкращий на ринку звук, наявність 3.5 мм роз’єму та великий обсяг пам’яті Nokia N91 мав серйозний недолік.

Надпотужний процесор (два процесори) в парі з жорстким диском швидко поїдали невеличкий акумулятор на 900 мАг. Він буквально танув на очах, що на той час було небаченою рідкістю. Високе енергоспоживання змусило надалі відмовитися від використання HDD накопичувачів в телефонах, але Nokia N91 встиг стати легендою і вибити своє ім’я на бронзових скрижалях у світі технологій.

Nokia 6233

Абсолютна класика, актуальна й досі. Більшість людей сприймає Nokia 6233 як звичайний кнопковий телефон, який поклав міцний фундамент в розвиток Nokia Series 40, але насправді це був технологічний прорив, початок нової ери мобільних камер.

Крім стереозвуку, потужного процесора, якісного екрана та гарних мультимедійних можливостей Nokia 6233 носить звання першого у світі телефону з записом відео VGA. Роздільна здатність 640*480 донедавна була доступною лише для знімання фото, а вже під кінець 2005 звичайний телефон середньо-високого класу вміє знімати відеоролики.

Дивитися відео зняте на Nokia 6233 можна на великому екрані без болю для очей. На той час якість справді вражала, хоча частота кадрів була обмежена до 15 FPS. Саме ця модель стала основою для майбутніх розробок та розвитку серії кнопкових телефонів Nokia, а не лише смартфонів Symbian.

Після релізу Symbian 9.1 на новому ядрі звичайні телефони Nokia ставали все більш актуальними через жахливі обмеження, колись найкращої, операційної системи Symbian та її дурнуватими сертифікатами. Nokia 6233 – зразок, еталон 2005 року, який не мав слабких сторін окрім високої початкової вартості.

Nokia 3250

Після вдалих продажів Nokia 3230 інженери випустили дивну модель Nokia 3250 у вигляді поворотного моноблока. Смартфон позиціював себе як музичний, маючи для цього окремо виділені клавіші на передній панелі. Камера розмістилася збоку, що було не дуже вдалим рішенням для цього дизайну.

Музичні можливості Nokia 3250 на висоті: стереозвук, функціональний плеєр, підтримка micro SD карт, та проблемою стала вартість телефону. На відміну від попередника Nokia 3230 (студентський смартфон) за новинку просили надто багато, щоб та стала рішенням для молоді.

І знову ж, нова операційна система накладала чимало обмежень після вдалих та простих Symbian 7.0, 8.0, 8.1. Це був посередній смартфон, але завдяки гарним характеристикам, сильному звуку та непоганій камері Nokia 3250 отримав достатньо популярності, щоб в майбутньому отримати ще одне продовження у вигляді Nokia 5700.

Nokia 7380

Телефон, від якого очі лізуть на лоба – це те, що потрібно любителям моди, шику та тим, хто переймається за увагу оточення. Так звана «помада» або Nokia 7380 стала черговим шаленим рішенням дизайнерів, які забрали цифровий блок і більшість клавіш, зробивши корпус неймовірно довгим та розтягнутим.

Крихітний екран зі співвідношенням 2:1 та роздільною здатністю 104х208 мав особливу поверхню. В режимі очікування екран перетворювався на дзеркальце, не залишаючи жодних доказів свого існування. Дивний дизайн сподобався людям і Nokia 7380 став бажаним подарунком для жінок депутатів.

Вартість в Nokia 7380 була чималенькою, хоча й начиння також хороше: 2 МП камера з LED спалахом, FM радіо, 52 МБ вбудованої пам’яті, Bluetooth 2.0 та корпус з преміальних матеріалів. Заможні модниці мріяли про цей телефон не менше, як зараз юні інстамоделі мріють про новенький iPhone.

Nokia 7380 – ще один приклад, коли краса, дизайн і стиль перемагають технології, бо тоді люди спілкувалися телефоном або з безпосереднім візуальним контактом.

Nokia 7380 тримав власницю (навряд чи хоч один чоловік ним користувався) на зв’язку, а не на наркотичній голці соціальних мереж, як зараз роблять Apple iPhone та їх невдалі копії, тобто всі Android смартфони.

Nokia E70

Довгий час в Nokia робили ставку на QWERTY смартфони в розкладному дизайні та це працювало до пори часу. Останньою спробою пера та найкращим телефоном цього формфактору є Nokia E70. Бізнес флагман для людей, які багато набирають тексту в дорозі, потребують повноцінної клавіатури та при цьому не хочуть жертвувати компактністю телефону.

Nokia E70 став фінальним акордом, похоронною музикою цілого класу пристроїв, які почали вимирати, але він пішов в небуття гідно як преміум девайс. Начиння було максимально продуктивним: два процесори 220 MHz Dual ARM 9, 64 МБ ПЗП + Mini SD, 64 МБ ОЗП (мультизадачність вражала), 2 МП камера, підтримка 3G UMTS 2100 та преміальний екран з роздільною здатністю 352х416 пікселів.

Таким екраном могли похвалитися лише декілька смартфонів Nokia, включаючи N90. Важливою перевагою цієї моделі стала наявність Wi-Fi з підтримкою голосового зв’язку VoIP. Лише такої функції було достатньо, щоб серйозний бізнесмен у 2005 році сказав: «Замовкни та візьми мої гроші!».

В складному вигляді це був звичайний телефон класичного формату, тому користуватись ним повсякденно було зручніше, ніж величезними QWERTY моноблоками. Через високу вартість і бізнес позиціювання Nokia E70 не став популярним серед масового споживача, але почесне місце в історії він заслужив.

Nokia E61

Ринок QWERTY моноблоків був добре вивчений іншими виробниками, та для Nokia це була проба пера. Не зважаючи на незначний досвід в розробці подібних апаратів, Nokia E61 вийшов неймовірно вдалим. Численні оглядачі на момент виходу хвалили дивовижниу клавіатуру E61, яка давала фору Blackberry, Palm, Qtek, HP та всім іншим виробникам смартфонів.

Клавіші гігантські, опуклі та зручні для сліпого набору. Той, хто хоч раз набирав текст на Nokia E61 зрозуміє, що сучасний метод вводу на сенсорних екранах це справжні костилі для молоді.

Поставити будь-який символ через Shift дуже легко, а помилитись при сліпому наборі важко. Всі кнопки роздільні, добре відчуваються на дотик. Саме це стало ключовими факторами успіху, а додатково свою справу робило потужне начиння з двома процесорами та гігантський 2.9 дюймовий екран, куди влазило безліч тексту.

Як і інші топові моделі E-серії, Nokia E61 оснастили Wi-Fi, Bluetooth, хоча камери тут не було. Пізніше вийде версія Nokia E61i з покращеним дизайном, камерою та оновленою навігаційною клавішею.

Сумно, що він був першим і одночасно найкращим QWERTY смартфоном у вигляді вертикального моноблока від Nokia. Новіші моделі, так як Nokia E63, E71, E72, C5, E6 не давали такого зручного набору тексту, адже жертвували ергономікою клавіатури заради фізичних габаритів. Фанати молились на ще одну реінкарнацію Nokia E61 після E61i, але так і не дочекалися.

Це зразковий приклад смартфона, який використовується зовсім не для перегляду вертикальних відео, а для комфортного ділового спілкування, нотування та написання чогось дійсно важливого.

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2005 року (Частина 1)Крутих телефонів у 2005 році виходило надто багато, щоб згадати всі найкращі в одній статті, тому в наступній частині поговоримо про інші вдалі творіння від відомих брендів, включаючи найкращий камерафон 2005 року (і просто найкращий кнопковий телефон за всю історію), ще один музичний смартфон з HDD, вигідні корейські моделі, які встигли стати народними та інші цікаві телефони з унікальним виглядом.

Пропонуємо ознайомитись з попередніми частинами:

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2000-2001 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2002-2003 років

Світ мобільних технологій до Apple iPhone: найкращі телефони 2004 року

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.