Головна Наука Негативні наслідки частого спілкування з штучним інтелектом

Негативні наслідки частого спілкування з штучним інтелектом

Штучний інтелект (ШІ) все більше інтегрується у наше повсякденне життя, і вчені з OpenAI та Массачусетського технологічного інституту (MIT) провели дослідження, яке виявило потенційні ризики частого спілкування з ШІ-чатами, такими як ChatGPT. Як з’ясувалося, активне використання цих технологій може призводити до підвищення емоційної залежності та відчуття самотності.

Про це розповідає ProIT

В одному з експериментів дослідники спостерігали за групою з майже тисячі осіб, які протягом місяця спілкувалися з ChatGPT. Учасникам було рекомендовано щодня спілкуватися з чат-ботом не менше п’яти хвилин. Результати показали, що ті, хто частіше взаємодіював з ШІ, розвивали сильніший емоційний зв’язок із ним. Зокрема, учасники, які виявляли високу довіру до ШІ, частіше відчували самотність і залежність від чат-бота. Примітно, що привабливість голосу робота не вплинула на рівень емоційної залежності.

Дослідження особливостей взаємодії з ChatGPT

У другому дослідженні, проведеному вченими, було проаналізовано три мільйони діалогів з ChatGPT, а також проведено опитування про характер спілкування. Виявилося, що лише мала кількість користувачів вела з ШІ емоційно значущі бесіди. З моменту запуску ChatGPT у 2022 році спостерігається стрімке зростання інтересу до генеративного ШІ, і розробники активно впроваджують нові голосові функції, які дозволяють ШІ-ботам реалістично імітувати людське спілкування. Це може сприяти формуванню парасоціальних зв’язків, коли користувачі сприймають ШІ як живу істоту.

Вплив на психіку молоді та користувачів з ментальними проблемами

Особливе занепокоєння викликають наслідки використання чат-ботів для психічного здоров’я молодих людей і користувачів з ментальними проблемами. OpenAI продовжує досліджувати вплив технологій на людей, проте наразі робити однозначні висновки ще зарано. Дослідники підкреслюють, що їхнє дослідження не доводить, що часте спілкування з ChatGPT обов’язково завдає шкоди. Вони не аналізували вплив часу, проведеного з ШІ, і не порівнювали результати з групою, яка не використовувала чат-ботів. Також залишається відкритим питання, чи справді спілкування з ШІ викликає самотність, чи, можливо, це люди, які вже почуваються самотніми, частіше звертаються до чат-ботів.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.