Нещодавно Netflix скоротила персонал, оскільки компанія розпочала закриття частини своїх ігрових студій. Серед них і AAA-студію в Лос-Анджелесі, засновану Чако Сонні, колишнім виконавчим продюсером Overwatch. А тепер Netflix заявила, що ігровий підрозділ компанії інвестує у генеративний штучний інтелект.
Про це розповідає ProIT
Це робиться для того, щоб «прискорити процес розробки й створити по-справжньому новаторські ігрові враження, які здивують, порадують і надихнуть гравців». Судячи з усього, мова йде про те, щоб роботу авторів та розробників виконував ШІ. Для тих співробітників, хто потрапив під скорочення та втратив роботу через закриття студії, це стало додатковим ударом. Разом з тим Майк Верду, віцепрезидент Netflix з генеративного ШІ в ігровому підрозділі, оголосив про свою нову посаду у дописі на LinkedI.
Поки що незрозуміло, наскільки «якісний» ШІ використовується в розробці ігор. Коли йдеться про генеративний ШІ, що використовується для створення зображень, часто можна помітити недоліки, як-от дивні руки чи однакові обличчя, що створює ефект «зловісної долини». Чи перенесеться це в ігри — покаже час. Днями керівник Google Сундар Пічаї заявив, що чверть нового коду в компанії пише штучний інтелект.
Верду додав, що всі ці зміни в компанії не були випадковими:
«Не звертайте уваги на спекуляції в медіа щодо змін у Netflix Games. Насправді те, що ви бачили останніми місяцями, — це запланований перехід»
Проте це не зменшує того факту, що студію було закрито, і 35 осіб втратили роботу, особливо якщо план полягає в тому, щоб замінити їхню роботу за допомогою ШІ.
Наразі залишається невідомим, яким чином Netflix планує використовувати генеративний ШІ у своєму ігровому підрозділі. Це відкриває багато можливостей, оскільки вже з’являються ігрові рушії з генеративним ШІ, який можна використовувати для створення концепт-арту, озвучування, внутрішньоігрових діалогів тощо.
«Я орієнтуюсь на бачення ШІ, де творчість знаходиться в центрі уваги, а ШІ виступає каталізатором і прискорювачем. ШІ дозволить великим ігровим командам працювати набагато швидше, а також дасть майже неймовірний набір нових можливостей для розробників із менших команд», — зазначив Верду.
Джерело: wccftech