Головна Наука Новий ШІ-софт від Anthropic керує комп’ютером замість користувача

Новий ШІ-софт від Anthropic керує комп’ютером замість користувача

by host

Компанія Anthropic представила новий інструмент штучного інтелекту Computer Use разом з оновленими версіями своїх мовних моделей — Claude 3.5 Sonnet та Claude 3.5 Haiku. Computer Use може керувати курсором миші користувача та виконувати базові завдання на комп’ютері.

Оновлена версія Claude 3.5 Sonnet демонструє покращення за всіма показниками, особливо у сфері програмування, де модель вже була лідером галузі. Claude 3.5 Haiku за багатьма параметрами досягає продуктивності Claude 3 Opus — попередньої найпотужнішої моделі компанії, зберігаючи водночас колишню вартість і швидкість роботи.

Anthropic оновила моделі й випустила ШІ-інструмент, який може керувати ПК

За допомогою Computer Use система виконує багатокрокові інструкції для роботи з комп’ютером: переглядає екран, рухає курсор, натискає кнопки та вводить текст. На цьому етапі інструмент доступний лише через API та працює з моделлю Claude 3.5 Sonnet.

Для успішного керування курсором Computer Use використовує особливий механізм роботи: система робить послідовні знімки екрана та обчислює кількість пікселів для точного переміщення курсора. Саме здатність правильно рахувати пікселі стала ключовою для виконання команд.

Утім, поточна версія інструменту має певні технічні обмеження. Через роботу з окремими знімками екрана, а не відеопотоком, система може пропускати короткочасні сповіщення. Також Computer Use поки що не опанував деякі поширені дії, наприклад, перетягування об’єктів.

Перед публічним запуском Anthropic залучила до тестування кількох потужних партнерів. Серед компаній, які випробували Computer Use, — Amazon, Canva, Asana та Notion. Їхній досвід допоміг удосконалити систему перед відкритим бета-тестуванням.

У сфері розробки подібних інструментів спостерігається жорстка конкуренція. Головний суперник Anthropic — компанія OpenAI — також працює над схожою технологією, але поки тримає її в закритому доступі. Аналітики прогнозують, що протягом наступних років такі інструменти генеруватимуть значні прибутки.

З огляду на потенційні ризики, Anthropic подбала про захист від зловживань. Компанія впровадила системи виявлення підозрілої активності та встановила обмеження: Computer Use не може взаємодіяти з соціальними мережами, реєструвати домени чи працювати з урядовими сайтами. Розробники можуть долучитися до публічного бета-тестування на офіційному сайті Anthropic.

Також від Anthropic не відстає компанія Microsoft, яка нещодавно представила масштабне оновлення свого штучного інтелекту Copilot, додавши йому можливості голосового спілкування та розпізнавання зображень.

Бос ШІ-стартапу Anthropic повісив в офісі плакат із роботом, що знищує світ

Джерело: Arstechnika, Anthropic

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.