Головна Технології Nvidia панує, Samsung лютує — звіт Gartner про «‎великі зміни» у доходах виробників напівпровідників у 2023-му

Nvidia панує, Samsung лютує — звіт Gartner про «‎великі зміни» у доходах виробників напівпровідників у 2023-му

by host

Світовий обсяг доходу від напівпровідників у 2023-му загалом склав $533 мільярди — на 11% менше, ніж у попередній рік.

Компанія Gartner опублікувала попередні графіки доходів від виробництва напівпровідників у всьому світі, й Nvidia тут — один з головних переможців, оскільки вперше увійшла до п’ятірки провідних постачальників напівпровідників і отримала понад $15 мільярдів доходу (аж на 56% більше, ніж у 2022-му). Samsung, навпаки, втратила лідерство: дохід компанії знизився більш ніж на 37%, що дозволило Intel повернути собі корону головного постачальника напівпровідників (хоча показники компанії також знизилися на двозначні відсоткові пункти).

Торік усі великі виробники говорили про скорочення виробництва мікросхем для контролю коливання попиту та пропозиції, з планами активізувати виробництво, коли ціни почнуть покращуватися. Схоже, що ця стратегія завдала неабиякої шкоди як Samsung, так і SK hynix, оскільки доходи обох компаній впали на 37,5% і 32,1% відповідно.

За словами Алана Прістлі, віцепрезидента Gartner, 2023 рік був «важким» для галузі, оскільки «дохід від мікросхем пам’яті відзначився одним із найгірших десятиліть в історії» (у 2023-му падіння на 37%). Компанії, що не займались мікросхемами пам’яті, відзначились падінням в середньому лише на 3%.

Intel, яка вилучила цей напрямок бізнесу у 2022-му, впоралася дещо краще за Samsung — із падінням річного доходу на 16,7%.

Nvidia посіла 5 місце в рейтингу у порівнянні з 12-м у 2022-му — чому зокрема сприяв її статус улюблениці індустрії штучного інтелекту, якого вона досягла у 2023 році. 

Окремо варто відзначити STMicroelectronics, яка продовжила свій регулярний рух угору в рейтингу, завершивши рік на 8 місці порівняно з 11-м у 2022-му. У 2023 році дохід компанії зріс на 7,7%.

Джерело: tomshardware

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.