Головна Технології Паралізований пацієнт з чипом Neuralink показав, як грає в шахи на комп’ютері «силою думки»

Паралізований пацієнт з чипом Neuralink показав, як грає в шахи на комп’ютері «силою думки»

by host

29-річний Ноланд Арбо, який був частково паралізованим після нещасного випадку на дайвінгу 8 років тому, став першою людиною, якій Neuralink «вживила» чип у мозок.

Мова йде про інтерфейс «мозок-комп’ютер» (у версії Neuralink продукт отримав назву «Telepathy»), який фактично дозволяє керувати діями на комп’ютері силою думок.

  • Пристрій Telepathy містить понад 1000 електродів (набагато більше, ніж інші імпланти) і націлений на окремі нейрони (багато інших пристроїв, що розробляються, націлені на сигнали від груп нейронів), що має забезпечити вищий ступінь точності виявлення сигналів. Чип та електроди імплантують у мозок пацієнта за допомогою спеціально розробленого робота-хірурга, а бездротовий зв’язок забезпечує відправку сигналів мозку до спеціальної програми Neuralink, яка декодує їх у дії та наміри. Так само підзарядка пристрою здійснюється бездротовим способом.

У прямій трансляції, запущеній на X, Арбо, який розповів, що у минулому полюбляв грати в шахи, відтворює гру на комп’ютері, переміщуючи курсор дистанційно — начебто силою думок.

Пацієнт також зазначив, що операція з імплантації була «надзвичайно легкою», а згодом йому довелось лише навчитися відрізняти «уявний рух від спроби руху», щоб звикнути до керування курсором на екрані. Окрім шахів Арбо грав у Civilization V — раніше це було можливо лише за використання спеціальних губних паличок.

Чоловік додав, що імплант Neuralink може працювати протягом 8 годин, перш ніж потребуватиме підзарядки.

«Воно працює не ідеально, і ми зіткнулися з деякими проблемами», — сказав Арбо. «Попереду багато роботи, але це вже змінило моє життя».

Neuralink — це стартап, заснований Ілоном Маском у 2017 році, який намагається створити інтерфейс «мозок-комп’ютер» і допомогти людям із травмами керувати телефонами та ПК, використовуючи «силу думок‎». У 2019 році Маск повідомив, що Neuralink імплантувала чип у голову мавпі, яка після цього «‎змогла керувати комп’ютером». Відтоді компанія регулярно публікує відео, на яких мавпи нібито грають у відеоігри чи друкують текст «‎силою думки». Також технологія випробовувалась на свинях. 

Технологія Neuralink базується на десятиліттях досліджень, присвячених імплантації електродів у мозок людини для інтерпретації сигналів і лікування таких станів, як параліч, епілепсія та хвороба Паркінсона. Один із ранніх пристроїв відомий як масив Юта, вперше був продемонстрований на людині у 2004 році. Деякі конкуренти Neuralink, як-от стартап Synchron, пропонують альтернативний метод імплантації чипа — через кровоносні судини.

Ноланд Арбо став першою людиною, яка отримала імплантат Neuralink після того, як компанія отримала дозвіл на тести й у грудні оголосила про набір пацієнтів. Раніше Neuralink неодноразово стикалися з критикою, як зоозахисників, так і Комітету лікарів з відповідальної медицини, за те, яким чином вона випробувала свій інтерфейс на тваринах. Також виникали питання щодо транспортування потенційно небезпечних матеріалів — Міністерство транспорту США ініціювало розслідування і зрештою оштрафувало компанію.

У біографічній книзі Маска йшлося про те, що Neuralink планує прооперувати понад 20 тис. людей вже до 2030 року. Загалом у всіх своїх анонсах мільярдер висловлює доволі амбітні цілі, як от те, що імплант одного разу допоможе людям «‎злитися» зі штучним інтелектом.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.