Сучасні технологічні рішення поступово витісняють традиційні паролі, але чи є нові методи безпеки справді безпечними? Дослідження компанії з управління паролями NordPass показало, що у 2024 році найпопулярнішим паролем залишався «secret», а за ним слідували «123456» та «password». Отже, можна з упевненістю сказати, що ера паролів добігає кінця.
Про це розповідає ProIT
Хоча ми знаємо, що повинні використовувати складні паролі, які містять 20 символів із різними знаками та цифрами, наше сприйняття просто не здатне їх запам’ятовувати. Ми зазвичай використовуємо один і той самий пароль для багатьох акаунтів, від підписки на розсилку до банківських рахунків. Через це наші паролі часто стають вразливими до крадіжок.
Перехід до біометричних методів
Тепер велика кількість компаній, таких як Mastercard і Visa, разом із технологічними гігантами, як Microsoft, Apple, Google і Samsung, намагаються відмовитися від паролів на користь біометричних методів, таких як відбитки пальців або розпізнавання обличчя. Mastercard планує відмовитися від паролів та введення даних карток до 2030 року. Водночас технології «passkeys» забезпечують зберігання пін-коду як на сайті постачальника хмарних послуг, так і на вашому пристрої, щоб вихід на сайт здійснювався за допомогою пін-коду без введення паролю.
Чи справді безпечно?
Однак нові методи безпеки також не позбавлені ризиків. Що буде, якщо ви втратите свій пристрій або його вкрадуть, і пін-код буде зламано? Хакери також можуть використовувати глибокі фейки, щоб обманути працівників служби підтримки. Крім того, програмне забезпечення з відкритим кодом може бути використане для обману користувачів, щоб вони розкрили свої пін-коди при спробі увійти на сайт.
Широке використання біометричної інформації, яка може бути вкрадена через шкідливе програмне забезпечення, також не є безпечним. Використовуючи штучний інтелект і високоякісні фотографії або 3D-зображення, хакери здатні підробити ваші біометричні дані. Це вже реальність.
Спойлер: навіть у світі без паролів дані вашої компанії та особисті дані залишаються під загрозою. Технологічні компанії вигадуватимуть нові способи захисту, а хакери знаходитимуть способи їх обходу.
Це війна, яка ніколи не закінчиться, а індустрія безпеки продовжує зростати. Як власник бізнесу, ви несете відповідальність за свої кошти і дані вашої компанії. Ви повинні навчати своїх працівників виявляти потенційні загрози, оновлювати програмне забезпечення безпеки на всіх пристроях компанії, підтримувати операційні системи в актуальному стані та мати кібер-страхування.
Незважаючи на всі зусилля, це не гарантує повної безпеки ваших даних, але допоможе зменшити ризики. Життя сповнене ризиків, і в технологічній сфері варто ризикувати заради винагород, які вона може запропонувати. Для більшості підприємців переваги, які приносить технологія, переважають над ризиком витоку даних.