Головна Технології Пентагон подовжив угоду зі SpaceX щодо Starlink для України — ще 6 місяців за $14 млн

Пентагон подовжив угоду зі SpaceX щодо Starlink для України — ще 6 місяців за $14 млн

by host

Основний контракт тепер діє до 30 листопада і коштує загалом $40 млн.

Пентагон подовжив контракт зі SpaceX Ілона Маска щодо надання інтернет-послуг Starlink в Україні ще на шість місяців на суму у $14 млн

«Контракт надає доступ до системи Starlink, апаратного забезпечення та підтримки клієнтів на узгоджених умовах», — сказала речниця командування космічних систем Бонні Пойндекстер (через Bloomberg).

Україна з початку повномасштабного вторгнення використовує Starlink для критично важливого зв’язку на фронті, а також для забезпечення потреб цивільного населення. Станом на кінець 2022 року офіційні особи звітували, що Україна отримала 10 000 терміналів Starlink.

Водночас домовленість бентежила Ілона Маска, який того ж року почав погрожувати, що припинить фінансову підтримку Starlink в Україні — через великі витрати для SpaceX. Мільярдер також заявляв, що його супутники не призначені для воєнного використання, і висловлював побоювання щодо «ескалації конфлікту, який може призвести до Третьої світової війни». Приблизно ж тоді Маск опублікував на Twitter власний «мирний план», серед іншого запропонувавши Україні поступитись Кримом та повторно провести референдуми в регіонах, які захопила країна-агресорка.

Зрештою у 2023 році Пентагон підписав окремий контракт зі SpaceX щодо забезпечення послуги супутникового інтернету для України на $23 мільйони, нинішнє подовження збільшує суму угоди до майже $40 млн загалом. Також у Міноборони США є угода з Маском щодо запуску військових супутників.

Обмеження Starlink на фронті та розмови з путіним — Як Ілон Маск став «сірим кардиналом» в США [життєпис техномільярдера за The New Yorker]

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.