Головна Технології Перевіряємо можливості Samsung DeX у 2024 році, або чому ПК більше не потрібні

Перевіряємо можливості Samsung DeX у 2024 році, або чому ПК більше не потрібні

by host

Сім років тому вийшла технологія Samsung DeX, але про неї досі багато хто не чув. Саме тому вирішили розібратися в її актуальності, бо вона обіцяє замінити повноцінний комп’ютер, маючи лише смартфон або планшет, док станцію та монітор.

Що таке Samsung DeX?

Samsung розробила спеціальний режим для смартфонів і планшетів серії Galaxy. При підключенні пристрою до монітора він змінює інтерфейс операційної системи Android у звичний для комп’ютерних користувачів вигляд.

Першим пристроєм з підтримкою DeX став смартфон Samsung Galaxy S8. Час йшов, розробники не забули DeX, а навпаки розвивали його, додаючи нові функції. З того часу технологія змінилася, отримала декілька покращень, в тому числі можливість безпровідного з’єднання чи роботи з комп’ютером.

На великих планшетах цим режимом можна користуватися безпосередньо на самому пристрої. На 11-дюймовому Samsung Galaxy Tab S9 це не надто зручно, але з версією Tab S9 Ultra та клавіатурою це вже стає повноцінною заміною ноутбукам.

В цьому огляді протестуємо класичний режим з кабельним з’єднанням за наявності планшета, док станції, монітора, клавіатури, миші. Детальніше про особливості DeX можна вивчити на офіційному сайті.

Тестовий стенд

Перевіряємо можливості Samsung DeX у 2024 році, або чому ПК більше не потрібні

Вивчали можливості Samsung DeX з такими компонентами:

Док станція невідомого виробника крім вхідного USB Type C має наступні роз’єми:

  • 1 x USB Type C для заряджання;
  • 1 x USB Type C для даних;
  • 1 x HDMI;
  • 2 x USB Type A;
  • 1 x RJ-45;
  • 1 x micro SD;
  • 1 x SD;

Якість самого виробу низька, ергономіка не продумана. Наприклад, роз’єми розміщені дуже тісно один до одного, що часто заважає підключити USB накопичувачі тощо. Samsung рекомендує використовувати оригінальну станцію DeX, але працювати в цьому режимі можна й з таким хабом. Головне, що він виводить якісне зображення без затримок.

Інтерфейс та робочі можливості

Перевіряємо можливості Samsung DeX у 2024 році, або чому ПК більше не потрібні

Вже за 30 хвилин роботи в середовищі Samsung DeX можна забути, що це не класичний десктоп з x86 процесором, а мобільний пристрій, підключений до монітора. Інтерфейс лаконічний, простий, зрозумілий для новачків, добре адаптований.

В налаштуваннях користувач може вибрати джерело звуку, скорегувати екран та його рамки, керувати розкладкою фізичної клавіатури чи виводити віртуальну на дисплей планшета, змінювати параметри вказівника, вибирати роздільну здатність екрана тощо. Також є опції налаштування панелі інструментів та вигляду робочого столу.

В браузері отримуємо досвід звичайного десктопного комп’ютера. Планшет на Snapdragon 8 Gen 2 працює швидко, стабільно, добре оптимізовані сайти відкриваються блискавично. Швидкодія приблизно на рівні ноутбука бюджетного класу або типового офісного моноблока.

Перевіряємо можливості Samsung DeX у 2024 році, або чому ПК більше не потрібні

Про рівну конкуренцію з потужними комп’ютерами чи флагманськими ноутбуками не йде, хоча на одне ядро Snapdragon 8 Gen 2 може покласти на лопатки чимало x86 процесорів AMD Ryzen та Intel Core останніх поколінь. Річ у тім, що ARM чіп не втрачає потужність без живлення з розетки, а x86 ще як.

Приємним бонусом є те, що телефон може виступати в ролі тачпада, клавіатури чи всього відразу. У випадку з 11-дюймовим планшетом ним можна користуватися для набору тексту, а от для 7-дюймового смартфона доведеться придбати фізичну клавіатуру, адже працювати в такому режимі незручно.

Samsung DeX також вміє розпізнавати виробника периферії. Причому правильно визначаються не лише сучасні клавіатури/миші, а застарілі моделі. Так само легко підключаються накопичувачі, карти пам’яті та майже все, що можна підключити інтерфейсом USB. Провідний Інтернет також працює без проблем.

Розібратися в такому «ПК» людині без технічної освіти значно простіше, ніж в системі Windows. Для базового домашнього використання (браузер, перегляд відео, мультимедіа) DeX підходить дуже добре, але як бути з професійними програмами?

На Android є гарні офісні програми, редактори фото/відео, тому для умовного копірайтера, журналіста, SMM-менеджера та багатьох інших професій можливостей Samsung DeX вистачає. Те, що не знайдеться в Play Market можна запускати в браузері. Це особливо важливо для тих, хто працює в різноманітних CRM-системах тощо.

Вікна можна пересувати в будь-якому порядку, але одночасно відображається максимум п’ять вікон. Тобто в фоні планшет тримає 10 програм, але на робочому столі показує обмежену кількість додатків у вікнах. Це непотрібне штучне обмеження дратує, адже Tab S9 має 8 ГБ оперативної пам’яті, чого з головою вистачає для кількох десятків додатків.

Функціонал та можливості DeX значно перевершують консоль Xbox Series S, яку також тестували як персональний ПК. Різниця колосальна після консолі, де немає багатозадачності, повільний браузер та відсутність класичного робочого столу з вікнами. Для роботи це відмінний варіант, чого не сказати про відеоігри.

Ігрові можливості та емуляція

З іграми не все просто, адже більшість проєктів адаптовані під сенсорне керування. Деякі мають підтримку геймпада, але про комбінацію клавіатура + миша краще забути – лише одиниці визначають клавіатуру (наприклад, Asphalt 9). Частина ігор відмовляється працювати у віконному режимі, а при переході в повноекранний режим гра перезапускається.

Варто згадати за неприємний баг з Call of Duty Warzone Mobile. В грі не працюють будь-які елементи керування, в тому числі сенсорні, якщо запустити її в класичному режимі DeX. Тобто дисплей планшета/телефона не дублюється на монітор. З дублюванням екрана такої проблеми немає, але з’являються чорні смуги по краях.

Оскільки монітор має співвідношення сторін 16:9, а планшет 16:10, то Call of Duty Warzone довелося грати зі смугами. Зі смартфоном буде не краще, адже флагмани Samsung мають дисплеї 2:1, тому смуги в цій грі будуть, але горизонтальні.

Емулятор Winlator в теорії дозволяє запускати будь-які x86 ігри. Варто похвалити розробників цього чуда, адже з п’яти ігор пограти вдалося лише в Stronghold Crusader HD. Деякі ігри запускаються та зависають, деякі не стартують зовсім. Насправді це непоганий результат, враховуючи адекватну продуктивність системи та максимальну доступність емулятора.

Встановлюється Winlator за хвилину, а за наступну хвилину створюється контейнер. Далі залишається лише завантажити відеоігри чи програми. Ніхто не гарантує, що та, чи інша x86 програма/гра буде працювати коректно, але сам факт робочої емуляції підтверджено.

Висновки

Перевіряємо можливості Samsung DeX у 2024 році, або чому ПК більше не потрібні

Без перебільшення, Samsung DeX справді може замінити персональний ПК, але не для всіх категорій населення. Чимало професій сильно залежать від середовища Mac OS, Windows чи Linux, тому їх це не влаштує, хоча більшість користувачів точно будуть задоволені.

Розробники добре попрацювали над тим, щоб подарувати максимально простий, легкий та приємний користувацький досвід в зрозумілому інтерфейсі, витискаючи максимум з операційної системи Android. Звісно, Samsung DeX має свої програмні нюанси, баги, але це дрібниці на фоні його переваг.

Samsung DeX дозволяє створити компромісне, але надзвичайно економне робоче місце, яке може працювати від зарядної станції десятки годин. Звісно, це за умови використання ощадливого IPS монітора (Gigabyte GS27F споживає 10 Вт).

Найважливіше, що спробувати чи підходить DeX для регулярного використання, може кожен власник смартфона/планшета Samsung починаючи з Galaxy S8 з мінімальними фінансовими затратами на док станцію. Тим паче в наш час економний комп’ютер (який завжди на 100% синхронізований зі смартфоном) виглядає особливо перспективним.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.