Головна Технології Перші тести Copilot+ PC ASUS Vivobook S 15 з Qualcomm Snapdragon X Elite — «3D-продуктивність розчаровує»

Перші тести Copilot+ PC ASUS Vivobook S 15 з Qualcomm Snapdragon X Elite — «3D-продуктивність розчаровує»

by host

Продаж ноутбуків Copilot+ PC стартував 18 червня. Деякі спеціалізовані сайти вже провели докладні тести ноутбука ASUS Vivobook S 15 з процесором Qualcomm Snapdragon X Elite «на борту». На VideoCardz підбили короткі підсумки цих тестів — їхній результат невтішний для поціновувачів ігор.

Наразі Qualcomm є єдиним постачальником сертифікованих Copilot+ PC. Ноутбуки з чипами Snapdragon X вийшли разом з новим спеціалізованим програмним забезпеченням Microsoft. Процесор Snapdragon X Elite створений за 4-нм техпроцесом і має 12 ядер CPU Qualcomm Oryon з частотою від 3,4 ГГц і споживанням енергії 45 Вт (PL2), 30 Вт (PL1). Чип оснащений вбудованою графікою Adreno X1 та нейронним процесором (NPU) на 45 TOPS.

Перші тести Copilot+ PC ASUS Vivobook S 15 з Qualcomm Snapdragon X Elite — «3D-продуктивність розчаровує»

Наразі проведено кілька докладних тестів, також є відгуки перших користувачів, які підтверджують загальний висновок. Якщо коротко, Snapdragon X серії пропонує дуже хорошу процесорну продуктивність разом з тривалим часом автономної роботи, навіть попри емуляцію роботи з програмами x64-x86. Основна проблема — продуктивність вбудованої відеокарти Adreno X1, яка не виправдовує очікувань.

Перші тести Copilot+ PC ASUS Vivobook S 15 з Qualcomm Snapdragon X Elite — «3D-продуктивність розчаровує»

Крім передбачуваних помилок емуляції на ARM (деякі ігри навіть не запускаються), в окремих випадках неможливо змінити роздільну здатність відповідно до характеристик екрана. Ігри демонструють частоту кадрів, нижчу за очікувану, навіть з масштабуванням. Фактично Snapdragon X не призначений для геймерів, це процесор для портативних комп’ютерів с середньою за можливостями вбудованою графікою.

Перші тести Copilot+ PC ASUS Vivobook S 15 з Qualcomm Snapdragon X Elite — «3D-продуктивність розчаровує»

ASUS Vivobook S 15 підтримує функції Copilot+, такі як Cocreator, живі субтитри, аудіо- і відеоефекти. Microsoft відклала реліз суперечливої функції Recall. Деякі технології, такі як Automatic Super Resolution, поки можуть використовуватися лише з апаратним забезпеченням Qualcomm.

Фактично зараз Copilot+ PC не використовують NPU для допомоги з роботою функцій штучного інтелекту — натомість ноутбук підключається до онлайн-сервісу, який тепер доступний за допомогою спеціальної клавіші Copilot. Втім, у майбутньому функції отримають подальший розвиток від Microsoft.

Найбільше очікування від майбутніх поколінь процесорів Snapdragon X — нарощування продуктивності вбудованої графіки. Як зазначає Notebookcheck, «3D-продуктивність розчаровує».Також очевидно потребує доопрацювання програмна частина у плані покращення роботи програм і ігор з чипами Arm. Докладні тести ASUS Vivobook S 15 з процесором Qualcomm Snapdragon X Elite можна вивчити за посиланнями:

Notebookcheck
Matthew Moniz
Dave2D
TechTablets
Windows Central

Процесор Snapdragon X Elite для комп’ютерів підтримує дискретні відеокарти – роз’яснення Qualcomm

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.