Головна Технології Підводні кабелі: загроза в умовах геополітичної напруги

Підводні кабелі: загроза в умовах геополітичної напруги

by host

Історія підводних кабелів як стратегічних об’єктів бере свій початок ще з 1898 року, коли під час іспано-американської війни офіцер Камерон Вінслоу та його команда з ВМС США успішно перервали зв’язок супротивника, перерізавши підводний кабель біля Куби. У наші дні, більше ніж століття потому, підводні кабелі залишаються вразливою ціллю в умовах геополітичної напруги.

Про це розповідає ProIT

Актуальні загрози

17 і 18 листопада цього року у Балтійському морі сталися пошкодження двох оптоволоконних кабелів, які, за словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, ймовірно, стали результатом саботажу. Шведська поліція звернула увагу на китайське вантажне судно «Yi Peng 3», яке перебувало в зоні інциденту.

Сучасні підводні кабелі забезпечують 99% міжнародного телекомунікаційного трафіку, а їхня загальна довжина перевищує 850 000 миль. Вони є критично важливими для глобальної економіки, і тому знаходяться в зоні інтересів держав, які прагнуть дестабілізувати ситуацію.

Геополітичний контекст

Загрозою для підводних кабелів виступають конфлікти, такі як вторгнення росії в Україну, напруженість у відносинах Китаю та Тайваню, а також ізраїльсько-палестинська війна. За оцінками експертів, пошкодження кабелів може мати значні наслідки для світової економіки.

Документи, оприлюднені Едвардом Сноуденом, показали, що західні країни також виявляли інтерес до підводних кабелів для цілей стеження. Також повідомляється, що росія активно відстежує підводні кабельні системи, ймовірно, з метою можливого саботажу.

Окрім росії, підозри викликають і інші держави. Наприклад, звіти тайванських служб безпеки свідчать про те, що іноземні судна неодноразово завдавали шкоди кабелям, що з’єднують Тайвань з його віддаленими островами. Деякі з цих інцидентів були пов’язані з китайськими риболовецькими та вантажними суднами.

Щороку фіксуються понад 100 випадків пошкодження підводних кабелів, більшість з яких є випадковими, викликаними риболовецькими сітями чи корабельними якорями. Попри це, експерти зазначають, що цілеспрямоване пошкодження кабелів може залишатися однією з тактик держав для завдання шкоди.

«Якщо ви подивитеся на обсяг глобальних даних, що передаються через ці кабелі, наслідки тривалих пошкоджень можуть бути досить значними», — заявив доктор Сідарт Каушал з Королівського інституту об’єднаних служб.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.