Голограма жінки висвічується на вітринах Кварталу червоних ліхтарів та закликає можливих свідків допомогти у пошуках вбивці.
Про це розповідає ProIT
Бернадетт (Бетті) Сабо народилась в Угорщині, але переїхала до Амстердаму у 18-річному віці. Там вона працювала у Кварталі червоних ліхтарів — і за цей час встигла народити сина і прилаштувати його до названих батьків. У ніч на 19 лютого 2009 року мертву Бетті із десятком ножових поранень знайшли колеги у її робочій кімнаті. Вбивцю так і не знайшли, але нині поліція знову взялася за справу з використанням нових методів.
Так, місцеві копи використали сучасні технології й запустили масштабну рекламну кампанію: тепер окремий будинок на розі вулиць Korte Stormsteeg і Oudezijds Achterburgwal повністю присвячений справі Сабо: його обклеїли плакатами з зображенням дівчини, а на екранах телевізорів транслюють документальний фільм про справу.
Утім, один з елементів кампанії привертає, мабуть, найбільше уваги — поліція створила голограму Сабо, яка закликає випадкових перехожих допомогти й поділитись інформацією про можливого вбивцю. Голограма відображена в натуральну величину і досить точно відтворює Бетті, дублюючи і її велетенське татуювання, що вкривало живіт і груди.
«Ми вперше робимо щось подібно і, по правді, дуже нервуємо», — каже Бенджамін ван Гог, координатор групи пошуку зниклих безвісти в Амстердамі. «Ми хочемо, щоб справедливість була встановлена. Попередньо ми провели мозковий штурм із представниками поліції, так інших організацій щодо того, чи варто нам продовжувати це робити та яким чином це реалізувати».
Ван Гог додав, що проєкт розпочали лише після дозволу та консультації з родиною Сабо.
Детективи сподіваються, що голограма та винагорода в 30 000 євро допоможуть знайти нових свідків, можливо й серед іноземних гостей:
«Бетті було вбито в одному з найжвавіших районів Амстердама, можливо, навіть у Нідерландах загалом. Неможливо, щоб не було людей, які бачили або чули щось незвичайне в той час. Або хтось комусь розповідав щось. Зрештою, квартал червоних ліхтарів збирає відвідувачів з усього світу».
Джерело: The Guardian