Головна Технології «Power Славутич» ─ місто має план з повного переходу на відновлювані джерела енергії

«Power Славутич» ─ місто має план з повного переходу на відновлювані джерела енергії

by host

Мер Славутича Юрій Фомічев в одному з недавніх інтерв’ю розповів про плани повністю перевести місто на відновлювані джерела енергії. Наразі чиновники вже розробили відповідний план під назвою «Power Славутич».

«Power Славутич» передбачає перехід на 100% відновлювані джерела енергії. Цей план мають намір офіційно затвердити вже найближчим часом. Юрій Фомічев розповів, що вважає план реалістичним, а Славутич – це «єдине місто в Україні, яке готове впроваджувати такі зміни». Він додав, що для Славутича, як для «міста атомників», енергоефективність – це першочерговий напрямок.

У Славутича відносно невеликий бюджет на розвиток. Але міська влада активно розвиває міжнародну співпрацю. Наприклад, у 2023 бюджет міста складав 300 млн грн, а завдяки міжнародним проєктам було залучено ще 417 млн грн.

Славутича має проєкт із встановлення міні-ТЕЦ, що працюватиме на відходах деревини. Його вартість становить понад €6 млн. Таку ТЕЦ можна буде використати для створення електроенергії для критичної інфраструктури у випадку повного блекауту, наприклад такого, який місто пережило на самому початку повномасштабного російського нападу. У березні 2022 року Славутич 6 діб залишався повністю без електроенергії. Тоді люди готували їжу на своїх подвір’ях. Наразі Славутич повністю залежить від газу, тому міська влада шукає альтернативні способи забезпечення електроенергією.

Джерело: hmarochos

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.