Головна Технології Продаж lifecell французам NJJ Capital має відбутися до вересня 2024-го, а далі — ймовірне об’єднання з «Датагруп» та Volia

Продаж lifecell французам NJJ Capital має відбутися до вересня 2024-го, а далі — ймовірне об’єднання з «Датагруп» та Volia

by host

У грудні Turkcell (материнська компанія lifecell) оголосила про продаж українських активів французькій NJJ Capital — сума угоди оцінюється у $525 млн, однак закрити її не можуть вже протягом трьох місяців через арешт 19,8% корпоративних прав у lifecell  (причина — наявність серед опосередкованих акціонерів Turkcell підсанкційного російського бізнесмена михайла фрідмана та його партнерів).

Антимонопольний комітет України (АМКУ) відхилив першу заявку ще на початку січня,  другу так само повернув 7 березня — того ж дня lifecell  подала апеляцію.

«Я не ставлю під сумнів саме рішення суду – я теж юрист. Проте як вони вирішили, що 19,8% наших акцій буде заморожено через те, що компанія Фрідмана опосередковано має 19,8% у Turkcell? Я не можу розв’язати це рівняння суто з математичної точки зору, бо у неарештованих 80% lifecell усе одно опосередковано є 19,8% компанії Фрідмана», — каже в інтерв’ю Forbes СЕО lifecell Ісмет Язиджи.

Водночас він додав, що є надія на те, що угоду закриють у квітні-вересні 2024-го, а за оптимістичного сценарію — наприкінці березня.

«Закриття угоди наприкінці року — радше песимістичний сценарій. Компанія фактично перебуває в підвішеному стані, люди працюють під великим тиском. Звісно, топменеджмент зробить усе, щоб мотивувати команду».

Нагадаємо, за кілька днів після оголошення угоди, Язиджи заявив, що піде у відставку — нині він каже, що готовий був звільнитись ще рік тому, але не наважувався це зробити через війну:

«Моя нова посада вже визначена. Я не дуже хочу працювати з новими власниками. Після попередніх обговорень виявилося, що відсутнє спільне бачення щодо стратегії подальшого розвитку та умов».

Окрім lifecell NJJ купує й Датагруп-Volia (сума угоди оцінюється у понад $100 млн), тож можливе потенційне злиття компаній:

«Французи називають цю компанію DVL – «Датагруп», Volia, lifecell. У цьому рівнянні lifecell – найсильніша компанія з точки зору виторгу, інфраструктури та налагодженості процесів. lifecell справді може стати спільним знаменником для об’єднаної компанії. Але фінальне рішення за покупцями. Наскільки я розумію, вони розглядають інший варіант. Можливо, це одна з причин, через яку я не хочу залишатися в компанії після закриття угоди», — каже Язиджи.

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.