Головна Технології Продажі ПК зросли вперше за два роки. Яка ситуація і перспективи

Продажі ПК зросли вперше за два роки. Яка ситуація і перспективи

by host

Ринок ПК, як і очікувалося, минулого кварталу повернувся до зростання після дворічного спаду, що підтверджують звіти провідних аналітичних агенцій IDC та Canalys: за перший квартал 2024 року у світі продано близько 60 млн комп’ютерів (на 1,5% більше, ніж рік тому).

Яка ситуація на ринку ПК

Є незначні розбіжності у підрахунках IDC та Canalys, але обидві команди зафіксували позитивну динаміку. Значною мірою цьому посприяв… спад в першому кварталі 2023 року, коли ринок ПК скоротився на 28,7% і досяг «дна», найнижчої позначки за всю історію спостережень. Фактично світові продажі ПК повернулися на допандемічний рівень — до результатів 1 кварталу 2019 року, коли було продано 60,5 млн комп’ютерів. Інакше кажучи, фактично ринок ПК відкотився на 5 років назад.

Щодо структури, за даними Canalys, поставки ноутбуків (разом з мобільними робочими станціями) зросли на 4,2% до 45,1 млн одиниць, тоді як настільні ПК (+ настільні робочі станції) фактично лишилися на тому самому рівні, скоротившись лише на 0,4% до 12,1 млн одиниць.

На тлі зниження інфляції обсяги продажі ПК почали відновлюватися у всіх ключових регіонах — США, Європі, Близькому Сході та в Африці (EMEA). Водночас дефляційний тиск у Китаї, найбільшому ринку, позначився на всьому світовому ринку ПК — і сегмент настільних ПК, який суттєво скоротився на тлі зростання популярності ноутбуків, стиснувся ще на 25%.

Топ-5 найбільших виробників ПК

Перша п’ятірка лишилася незмінною, лише Acer та ASUS помінялися останніми місяцями. Китайська Lenovo — все ще найбільший постачальник ПК у світі, але різниця між Lenovo та американською HP за обсягами продажів відносно невелика: 13,7 та 12,0 млн комп’ютерів. Але за темпами зростання (+14,6%) усіх (знову) випередила Apple, тож оновлені MacBook Pro на M3, M3 Pro та M3 Max, вочевидь, добре продаються разом з іншими моделями. За підсумками першого кварталу у першій п’ятірці продажі впали лише в ASUS та Dell. Решта або зросли, або, як HP, лишилися на тому ж рівні.

Що далі

Аналітики погоджуються, що позитивна динаміка збережеться протягом року попри слабкий попит в Китаї — цьому насамперед сприятиме новий цикл оновлення ПК та перехід на Windows 11 (настав час оновлювати ПК, куплені раніше під час пандемії), а також появу нових AI PC. Canalys прогнозує, що протягом 2024 року вендори відвантажать на ринок майже 50 мільйонів комп’ютерів зі штучним інтелектом — тобто матимуть окремий інтегрований блок ШІ, як-от NPU. 

У Intel новий план — відвантажити 100 млн процесорів для комп’ютерів зі штучним інтелектом за два роки

Читайте також

About Us

Soledad is the Best Newspaper and Magazine WordPress Theme with tons of options and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

Latest Articles

© ProIT. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.